Light LIFX

Dostal sa mi v posledných dňoch do rúk výrobok, ktorý je v celku zaujímavý pre osvetlenie ako interiéru, tak aj exteriéru. Avšak toto zameranie nie je to, čo by mňa až natoľko oslovilo, skôr som sa zameral na reálne využitie tejto fičury vo fotografii. Samozrejme pekne nasvetlené objekty sú ďaleko viacej fotogenickejšie ako len “obyčajné” osvetlenie. Preto by som Vám rád predstavil žiarivku pod názvom LIFX. Jedná sa o Wifi Led žiarivku, ktorú distribuje firma Havells Sylvánia a na Slovensku sa dá kúpiť v lightspectrum.sk.
V prvom rade ma upútalo bezdrôtové nastavenie a ovládanie z iPadu, či smart telefónu, bez nutnosti pristupovať fyzicky ku svietidlám. Synchronizácia so zariadením je jednoduchá a bezproblémová. V mojom prípade ma hneď napadla schopnosť využiť a uplatniť túto žiarivku pri produktovej, či inej fotografii. Ako model som si zámerne zobral Boston Shaker, ktorého jedna časť je sklenená priehľadná a druhá spodná je tmavá nerezová a v mojom prípade ešte pogumovaná.
Na prvých troch fotografiách je možné vidieť lampu so žiarivkou a taktiež iPad s programom na ovládanie svetla. Prostredie aplikácie je jednoduché a natívne. Za niekoľko minút viete vašu novú svetelnú hračku ovládať bezproblémovo. Zmena svetla na inú farbu je max do 1 sekundy po nastavení na vzdialenom zariadení.
Na ďalších fotografiách je vidieť shaker za použitia jedného svetla v pozadí a jeho farebnú zmenu na scéne. Pri fotografii, kde sa na prednej strane objavia detaily a na sklenenej časti vzniknú odlesky bolo už použité aj biele svetlo z ľavej prednej strany. Na posledných piatich fotografiách je miesto bieleho predného svetla použité vždy iné farebné.
Výrobca uvádza životnosť 40000 hodín, závit je E27.