Ako sa zbaviť pigmentových škvŕn?

Tieto hnedé pigmentové škvrny nie sú zvyčajne dôvodom na paniku, dajú sa ošetriť tak, aby sa minimalizovali.

 
pihy

Začnite používať hydrochinónový krém.Toto kozmetické bieliace činidlo môže zničiť melanín a tým odstrániť hnedé pigmentové škvrny z vašej pokožky. Dávajte pozor, aby ste ho aplikovali len v oblasti hyperpigmentácie, pretože hydrochinón môže u niektorých ľudí spôsobiť vybielenie okolitej kože alebo nežiadúcu kožnú reakciu www.fos.sk/pigmentove-skvrny-na-tvari/ .

 
Vyskúšajte retinoid.Ak hydrochinón neodstráni pigmentové škvrny, retinoid pomôže zničiť zoskupený melanín a znížiť tmavosť škvŕn. Vždy dodržiavajte pokyny vášho dermatológa pri používaní tohto lokálneho lieku.

 
Porozprávajte sa so svojím lekárom o kryoterapii.Táto terapia môže zlepšiť vzhľad škvŕn, aplikácia kvapalného dusíka môže účinne zničiť melanín spôsobujúci hnedé škvrny na koži.

 
Chemický peeling.Chemické peelingy používajú kyslé činidlo na odstránenie povrchovej vrstvy pokožky. Hojivý proces spôsobuje tvorbu novej kože, ktorá postráda zhluky melanínu zodpovedné za pigmentové škvrny.

pihovatá tvář

 
Skúste laserovú terapiu. Pri laserovej terapii pôsobí svetelná energia na pokožku a melanín, čo spôsobuje vyblednutie hnedých škvŕn. Môže si to vyžadovať sériu ošetrení na úplné odstránenie škvŕn z kože.

Veci, ktoré budete potrebovať:


     hydrochinón


     lokálny retinoid


     opaľovací krém

 

Americká akadémia dermatológie odporúča prijať opatrenia na zabránenie tvorby stareckých škvŕn. To zahŕňa používanie denného opaľovacieho prostriedku s ochranou proti slnečnému žiareniu najmenej 30 a širokopásmovou ochranou pred ultrafialovým žiarením ako aj pred UVB žiareníém. Zrelá koža je náchylnejšia na účinky slnka ako mladá koža. Ak máte viac ako 40 rokov, mali by ste nosiť klobúk, keď ste vonku a vyhnúť sa slnečnému žiareniu od 10.00 do 16.00 hod.

 

Starší dospelí majú vykonať celotelovú kontrolu kože a prípadných lézií, ktoré majú zmenenú farbu, tvar, veľkosť alebo textúru. Každý z týchto príznakov by mal byť sledovaný odborníkom na príznaky melanómu, čo je forma rakoviny kože.

Ohodnoťte příspěvek