Zamilujte sa doňho na prvé ľahnutie

Ak sa na internete budete snažiť zohnať informácie o tom, ako a podľa čoho vybrať správny matrac, nájdete naozaj mnoho rád a návodov. Drvivá väčšina z nich sa bude venovať kvalite materiálov, tvrdosti a ortopedických vlastnostiach. Ja som si však svoj matrac vyberala trošku inak. Ako? Podľa toho, ktorý mi padol do oka.
Žena sedí v posteli a hrá sa s mačkou

Láska na prvý pohľad

Môže sa vám zdať, že výber matraca podľa toho, či sa človeku zapáči na prvý pohľad, nemusí byť úplne rozumné. Predsa len spomínané veci, ako je kvalita a tak ďalej, sú v tomto prípade naozaj dôležité. To nepopieram, no ak budete nakupovať u overeného predajcu, dovolím si povedať, že sa takýmito vecami nemusíte veľmi zaoberať. Ja som si matrac vyberala v predajni matracov v Bratislave, na ktorú som mala mnohé dobré referencie.
No a teraz poďme k tomu, ako vyberať matrac srdcom. Samozrejme, že to myslím nadnesene. Skôr by som vám poradila to, že nevyberajte podľa informácií na papieru, ale podľa toho, ako sa vám na matraci leží. Pokiaľ nenakupujete cez internet, ale v klasickej predajni, takt o nie je najmenší problém. Myslím to vyskúšanie matraca. Skúste si na neho ľahnúť, trošku sa poprevaľovať zo strany na stranu, chvíľu si na ňom poseďte a uvidíte sami. Podľa môjho názoru je takéto vyberanie matracu najlepšie. Je totiž super, že bude mať milión certifikátov, neprekonateľné ortopedické vlastnosti a jeho cena bude vyššia ako váš dvojmesačný plat, no ak sa vám na ňom nebude pohodlne ležať, o kvalitnom spánku môžete tak akurát snívať. Problém je v tom, že nebudete mať kedy, pretože snívanie s otvorenými očami, je trošku ťažká vec.Manželská posteľ v miestnosti s matracom, paplónom a vankúšmi
Výber matraca, by ste mali jednoducho nechať na svojom šiestom zmysle. Napríklad mne, sa úplne najlepšie ležalo na klasickom matraci s pamäťovou penou, o ktorom mnohí tvrdia, že ide o tú najhoršiu voľbu. spí sa mi však na ňom výborne, v noci sa neprehadzujem a nemám ani problémy s chrbticou.