Aj Vaše auto si pýta svoju starostlivosť, inak prestane byť spoľahlivým kamošom

Tak, ako každý vodič, aj vy ste už pravdepodobne navštívili niektorý z dostupných autoservisov. A možno vaša skúsenosť, ako aj výsledná spokojnosť bola po týchto návštevách vzájomne rozdielna. Nie nadarmo sa tak môžeme dočítať viacero informácií a rád o tom, ako si vybrať správny autoservis, či odporučenie, aby sme sa na jeho kvality spýtali vopred známych, respektíve nechali si s výberom pomôcť a nechať si poradiť. Dnešná doba nám navyše prináša i možnosť nájsť autoservis online a v danom autoservise sa dokonca vopred objednať. Tieto možnosti nám poskytuje aj autoservis Dubnica.

auto

Aké skúsenosti s návštevami autoservisov máte vy? Rozdielne?
Tak to je dôvod, aby ste čítali ďalej. Akou cestou docielime, aby takéto návštevy boli čo najefektívnejšie a my by sme tak nevyhadzovali peniaze „von oknom“?
Jeden fakt však nepustí. K udržovaniu funkčného vozidla potrebujeme dodržiavať určitý pravidelný interval spojený s pravidelnou starostlivosťou a servisom. Nenechávajme úpravy vždy až na tú najhoršiu, osudnú chvíľu, kedy sa už s vozom nebudeme môcť ani pohnúť a niektorá z jeho súčastí skrátka ukončí svoju službu. Pravidelná starostlivosť je potrebná a zároveň výrazným faktorom poruchovosti.

Čím pravidelnejšia údržba, tým menšie riziko, že súčasti sa opotrebujú a zostanú v biednom, v podstate nepojazdnom stave. Interval by mal predstavovať jednu návštevu autoservisu ročne, alebo vždy, kedy sa hranica najazdených kilometrov blíži k číslu 3000, v prípade dieselových automobilov 5000 kilometrov.

staré auto

  • Ignorovaním tohto intervalu môže nastať dosť pravdepodobná situácia, v ktorej nastane závažnejšia porucha, alebo poruchovosť vozidla sa začne zvyšovať. V takom prípade bude poplatok za opravu nepríjemne vyšší.

Pri výbere toho vášho autoservisu, s ktorým zostanete spokojní a budete chcieť zostať jeho stálejším zákazníkom, si všímajte tieto veci:

  • Jeho webovú stránku, ponuku služieb, výbavu, čistotu, prístup a v neposlednom rade odporúčania a recenzie.