Bývanie

Vybudovať domov pre svoju rodinu je snom mnohých ľudí. Každý má o svojom domove a bývaní iné predstavy. Niektorí snívajú o rodinnom dome na dedinke, pretože tam je pokoj a čistejšie životné prostredie. Naopak niektorí budú radi, keď si kúpia byt v nejakom meste. Byty väčšinou uprednostňujú ľudia, ktorí majú radi mestský spôsob života, radi si vybehnú von na kávu alebo do reštaurácie, majú radi zábavu alebo ľudia, ktorí majú v meste prácu a nechce sa im dochádzať dlhšiu vzdialenosť.

pohoda

Predsa len mesto ponúka viacero pracovných možností a viac služieb. Každý by si mal dobre premyslieť, kde chce bývať, pretože  vybudovať domov pre rodinu je náročné, ale keď sa vám to podarí je to väčšinou na celý život. Domov je veľmi dôležitý, pretože ovplyvňuje celý náš život a miesto, kde vyrastáme a žijeme dokáže ovplyvniť aj naše správanie a konanie. Vybudovať domov, či už postaviť dom alebo kúpiť byt je veľký úspech v živote človeka. Okrem ľudí, ktorí bývajú vo vlastnom, sú tu však ľudia, ktorí bývajú v podnájme. Podľa môjho názoru podnájom nie je najlepšia cesta, aj keď pre mnohých je to jediná cesta. Podnájom má veľa nevýhod.

obývák

Takou najväčšou je, že musíte každý mesiac platiť veľa peňazí za to, že tam môžete bývať. Pokiaľ ľudia bývajú v podnájme dlhé roky, investujú do takéhoto bývania veľa peňazí a aj napriek tomu, nebývajú vo vlastnom. Keby spočítali za dlhé roky, všetky mesačné splátky, ktoré za podnájom platia, zistili by, že by si za tú sumu môžu dovoliť aj postaviť nejaký menší dom alebo minimálne kúpiť byt a investovať do svojho. Ďalšou nevýhodou podnájmu je to, že človek, ktorý vám dom alebo byt prenajíma vás môže hocikedy požiadať, aby ste dom či byt opustili a zmluvu s vami preruší. Vy budete nútení  hľadať si nové bývanie, čo nie vždy je také jednoduché. Na druhej strane bývať vo vlastnom dome alebo byte nie je tiež jednoduché, pretože dnes sú to veľmi drahé záležitosti, ktoré si nie každý môže dovoliť.

3.5/5 - (2 votes)