Prírodné prostriedky na mastnú a zmiešanú pleť


Med
Ak máte problémovú pokožku a hľadáte prirodzené, ale účinné riešenie, ktoré by sa s ňou vyrovnalo, potom by sa med často uvádzal na vrchole zoznamu. Má úžasné antibakteriálne a antiseptické vlastnosti, ktoré sú požehnaním v maskovaní pre mastnú pleť a pokožku náchylnú na akné. Tým, že je to prírodný zvlhčovač, udržuje vašu pokožku vlhkú, bez toho, aby bola mastná.
Tip: Po dôkladnom umytí rúk si na prsty vezmite trochu surového medu a vmasírujte ho do pokožky. Nechajte pôsobiť asi 30 minút a opláchnite vodou.

med

Ovsená kaša
Ďalším skvelým liečivom pre mastnú a zmiešanú pleť sú ovsené vločky. Pomáhajú upokojiť zapálenú pokožku, absorbovať prebytočný olej a odlupovať odumretú pokožku. Keď do masiek na tvár vložíte ovsené vločky, zlepšuje to textúru pokožky. Maska môže byť v kombinácii s jogurtom, medom alebo ovocnou kašou, ako sú banány, jablká alebo papáju pre úžasné výhody pre pokožku.
Tip: Namiešajte pol polievkovej lyžice mletých ovsených vločiek s malým množstvom vody, aby sa vytvorila hustá pasta. Aplikujte pastu po celej tvári. Nechajte pôsobiť 20-30 minút pred opláchnutím čistou vodou.

ovesné vločky

Vaječná maska
Vaječné bielky a citrónová maska sú úžasným prostriedkom na porazenie mastnej kože . Tieto zložky pomáhajú utiahnuť póry a absorbujú prebytočný olej. Ale ak máte citlivú pokožku , odporúčame vám, aby ste sa držali ďalej od tejto masky.
Tip: Vezmite vajíčko a oddeľte bielko od žĺtka. Rozšľaháte vaječný bielok a premiešate s niekoľkými kvapkami citrónovej šťavy. Použite túto zmes na celú tvár a krk pomocou tampónu. Nechajte pôsobiť 20 minút a opláchnite studenou vodou.
Paradajky
Ďalším účinným liečivom pre mastnú a zmiešanú pleť je používanie paradajok. Paradajky obsahujú kyselinu salicylovú, spoločný liek na akné . Kyseliny v paradajkách môžu pomôcť absorbovať prebytočné oleje z pokožky a uvoľňovať póry.
Tip: Extrahujte buničinu z 1 paradajky a pridajte do nej lyžičku cukru. Aplikujte túto zmes na pokožku a masírujte ju kruhovým pohybom. Nechajte masku zapnutú 5 minút. Dôkladne opláchnite teplou vodou a osušte.