Ako dať život starým koženým pohovkám?

Ak vaša stará kožená pohovka vyzerá fádne, netrápte sa! Je tu spôsob, ako ju priviesť späť do svojej bývalej slávy! Len sa musíte držať našich tipov a všetko bude ako má byť.
Dať nový život vašej starej koženej pohovke zlepší jeho dlhovekosť a vylepší vzhľad vašej obývačky. Nestrácajte peniaze na novú pohovku, ktorá vás pripraví o stovky peňazí! Namiesto toho, čítajte ďalej a zistite, ako urobiť pohovku dobre vyzerajúcou aby bola ako nová.

pohovka

1. Vlhkosť
Najčastejším problémom starej kože je nedostatok vlhkosti. Ak vám výrobca nepovie, že je to v poriadku, nikdy nepoužívajte vodu na čistenie kože, pretože ju môžete vysušiť ešte viac. Pomocou mäkkej kefy a mydla na kožu odstráňte povrchové nečistoty a špinu. Ak chcete obnoviť pružnosť na kožu, použite jazdecký produkt ako kožený krém. Masírujte ho v niekoľkých vrstvách a nechajte ho pôsobiť cez noc, aby sa úplne absorboval.

2. Farbenie
Ak farba na pohovke vyzerá matne, možno ju budete musieť znova zafarbiť. Najskôr očistite kožu tekutým mydlom na kožu, kým pena nezmizne. Opláchnite suchou handričkou a nechajte uschnúť. Môžete tiež použiť kožený krém, aby zafarbenie prenikalo rovnomerne. Potom naneste farbu poduškou z ovčej kože a vytvorte farbu. Keď skončíte, naneste kožený tmel a nechajte ho vyschnúť 24 hodín. Dokončite ho koženým kondicionérom.

stolek

3. Udržujte ju aby to vyzeralo ako nové
Akonáhle ste obnovili pohovku, mali by ste ju poriadne ošetrovať aspoň raz alebo dvakrát za mesiac. Uistite sa, že pohovka nie je položená na priamom slnečnom svetle, pretože to môže spôsobiť vyblednutie farby.
Dúfame, že sa vám tieto tipy páčili a teší nás, že sme vám mohli pomôž pri tejto namáhavej práci. Nezabudnite keď sa budete riadiť našimi pokynmi, bude vaša kožená sedačka vyzerať ako nová a možno dokonca ešte lepšie ako predtým. Ďakujeme a prajeme pekný deň.