Ako fungujú platby cez PayPal?

Mnohí z Vás ste sa s PayPalom možno ešte nestretli, preto Vám na začiatok vysvetlím základné informácie. Je to internetový systém pre prijímanie a odosielanie platieb. Vďaka nemu môžete takisto peniaze prevádzať medzi Vašimi účtami a bankovými kartami. Je považovaný za bezpečnejší, v prípade platenia cez internet. Pokiaľ radi nakupujete na internetových obchodoch, predajcom sa nedostanú Vaše platobné údaje. PayPal poskytne len email, meno a adresu zákazníka. Takto sa môžete chrániť pred zneužitím Vašich osobných informácií a peňazí. Pokiaľ by sa náhodou stránka, na ktorej ste nakupovali dostala do rúk hackerov, Vaše údaje zostanú nedotknuté, keďže ste ich predajcovi neposkytli. Taktiež Vás odbremení od zadávania platobných údajov pri každom nákupe na eshopoch.

vizum
 
Na začiatok si musíte v systéme vytvoriť vlastný účet. Následne ho je možné prepojiť s bankovými kartami, ktoré majú povolené platby cez internet. Pri ukladaní karty do systému musíte zadať bežné údaje ako pri internetovom nákupe. Z Vášho účtu bude následne strhnutý malý poplatok (ten Vám však bude vrátený pri prvej platbe cez Váš PayPal účet).  Pre overenie karty v systéme musíte využiť aj výpis z účtu, s ktorou je spojená karta, ktorú chcete spárovať s PayPal účtom. Na ňom nájdete v podrobnostiach platby, ktorá Vám bola zaúčtovaná na začiatku 4-miestny kód. Ten následne zadáte do PayPalu, ktorý vďaka tomuto kroku overí Vašu kartu. Následne sa rozhodnete, akú sumu chcete mať v svojej “internetovej peňaženke”. Počas nákupov sa suma produktov strháva zo systému, nie z bankového účtu.

platební karty
 
Výhodou PayPalu je jeho jednoduchý design a používanie. Taktiež pre zákazníkov ponúka mnohé zľavy a špeciálne ponuky pre verných uživateľov. Pri prevodoch peňazí svojim blízkym neplatíte poplatky. Klasický bankový prevod si účtuje sadzby a trvá dlho, vďaka tomuto účtu môžete posielať rodine a priateľom peniaze na ich účet zdarma aj do zahraničia. Medzi nevýhody patrí napríklad biznis profil. Pokiaľ ste predajca a vaši zákazníci Vám platia pomocou PayPalu je Vám účtovaných 2,9% zo sumy. Taktiež sa môže stať, že aktivita Vášho profilu bude pozastavená. Pokiaľ systém vyhodnotí podozrivé správanie na Vašom účte, zmarí všetky financie a aktivity vrátane transferu a príjmu peňazí. Niektoré banky si taktiež účtujú špeciálne poplatky za prevod peňazí cez PayPal.