Ako si skrášliť pleť pomocou prírodných surovín?

Masky na tvár už dávno nie su neznámou. Môžeme ich nájsť v obchodoch, drogérii aj na internete. Vyskytujú sa v mnohých farbách, štruktúre, zložení, veľkostiach a cenách. Často sa však skladajú z veľkého množstva rôznych chemických látok, ktoré môže vytvoriť viacej škody ako úžitku. Naozaj kvalitný produkt môže stáť vysokú sumu a jeho balenie často nebýva veľké. Pokiaľ chcete ušetriť no zároveň dodať svojej pleti všetko čo potrebuje môžete vyskúšať prírodné masky na tvár. Podľa typu vašej pokožky nájdete skvelé varianty masiek aj u vás doma. Stačí otvoriť chladničku a vybrať správne ingrediencie. Takto pripravené produkty sú čisto prírodné a navyšesi ich môžete vyrobiť kedykoľvek.

maska.jpg
 
Citlivá pleť, ktorá potrebuje hydratáciu
 
Pokiaľ je vaša pleť pomerne suchá alebo často zapálená, začervenaná a nedostatočne vyživovaná si vytiahnite med. Znižuje zápal, používa sa aj na popáleniny alebo spálenie od slnka. Je k pokožke jemný a citlivý. Napriek tomu skvele čistí póry a vyrovnáva malé jazvy po akné vďaka jeho prírodným antioxidantom. Odstraňuje prebytočný olej z pokožky a vyživuje ju. Taktiež má antibakteriálne účinky, tým pádom odstraňuje baktérie a zabraňuje ich vzniku. Med môžete spojiť s aloe vera, ktoré má podobné účinky.
 
Mastná pleť
 
Skvelým riešením sú napríklad bahenné masky. Ich zloženie vysoko absorbuje nečistoty z pokožky a efektívne čistí póry. Z domácich produktov môžete použiť napríklad banán zmiešaný s bielym jogurtom a kurkumou. Tieto ingrediencie odstránia mŕtve bunky pokožky a uzatvoria póry. Taktiež sú skvelé na liečbu akné vďaka zinku. Kurkuma obohatí pleť antioxidantmi a pôsobí účinne proti zápalu. Pokiaľ máte citlivejšiu pleť nahraďte kurkumu vaječným bielkom.

akce.jpg
 
Suchá pleť
 
Suchá pleť trápi veľké množstvo žien hlavne v zime. Nielen že vytvára šupiny pod make-upom, ale môže spôsobiť aj nepríjemné svrbenie. Jednoduchým riešením je maska z avokáda, jogurtu a medu. Tieto ingrediencie zmiešajte tak aby ste vytvorili kašu a aplikujterovnomerne na tvár. Nechajte intenzívne pôsobiť približne 15 až 30 minút a následne umyte teplou vodou. Namiesto avokáda môžete použiť aj banán alebo pridať olivový olej. Výsledky uvidíte už po prvom použití, vaša tvár bude jemná, hladká a zjednotená.