Ako vyťažiť zo staršej PC hry ten najlepší, bombastický zážitok

V nejednom prípade sa osvedčila zaujímavá cesta, ako uchovať našu obľúbenú počítačovú hru v originálnej, nezmenenej grafickej i hrateľnej podobe, no aj napriek tomu ju inovovať o skvelé novinky!

počítač

Týka sa to predovšetkým tých najpopulárnejších titulov sérií. Niektorý z titulov si fanúšikovia obľúbia do takej miery, že sa väčšinovo zhodnú na tvrdení, že ide o najlepšiu, respektíve najzábavnejšiu verziu, titul, ktorý je napríklad z roku 2005, ale je podľa ich názoru lepší, ako jeho pokračovania z nasledujúcich rokov. Potom z iniciatívy a tvorby (prevažne fanúšikov) vzniknú patche a rôzne nové doplnky, ktoré si môžete do tohto staršieho titulu nainštalovať a tým tak nezmeniť jeho základnú, milovanú podobu, ale aj napriek tomu titul inovovať, vylepšovať, tešiť sa na viaceré nové módy a možnosti.

• Grafika a ovládanie, celkové prevedenie zostane rovnaké, iba Vás čakajú nové mapy, nové postavy, nové herné módy, nové zbrane,…
Nemusíte tak prejsť na novú, viditeľne odlišnú verziu hry, ktorá Vás v niečom sklamala, ale zostanete hrať Vašu obľúbenú, staršiu verziu, no aj napriek tomu Vás čakajú zaujímavé novinky. Aj pokiaľ Vás nová verzia hry doslova nesklame, ale možno cítite určitú nostalgiu vrátiť sa k titulu zo svojich rannejších rokov, ktorá je Vášmu srdcu o niečo bližšia.

Je to podobný princíp, ktorý sa týka titulov The Sims. Najskôr výjde základná verzia hry, no a neskôr pre túto verziu prídu patche, nové módy a doplnky, ktoré Vám doprajú veľa nových možností. Čo sa týka hier The Sims, takéto patche sú súčasťou úplne každej série, v čom je táto hra unikátna, nakoľko u iných hier sa patche týkajú skôr iba jedného titulu zo série, toho najobľúbenejšieho, prevažne staršieho.

monitor

A možno ste to netušili, ale patche exitujú aj pre titul NHL 2004 od EA Sports. Avšak iba pre túto jedinú verziu. A to na základe dôvodu, aký som spomínal, fanúšikovia túto verziu vybrali za doposiaľ najlepšiu. Ide o to, že budete hrať verziu tejto hry, ale môžete si zahrať napríklad za tímy a zostavy z 90-tych rokov, ale takisto aj za Ovečkina, Crosbyho,… ide o to, aký patch si stiahnete a nainštalujete. Je tu ale zaujímavé riešenie! Môžete napríklad hrať za slovenskú zostavu z roku 1996, ale aj za víťazný český tým z Nagana 1998, stiahnuť arény, dresy do autentickej podoby danej sezóny,… a ešte veľa ďalších možností.