Bylinné nápoje tradičnej čínskej medicíny

Pre „veriacich“, ktorí nespochybňujú silu byliniek a ich pozitívny vplyv na ľudský organizmus. Ale aj pre „neveriacich“, ktorí majú stále otvorenú myseľ pre ich dobro. Pre všetkých nás je tu päť nápojov z receptára tradičnej čínskej medicíny (TČM), ktoré sú pre telo blahodárne.  Všetky sú 100% prírodné.

žen šen
 
Nápoj strieborného vetra
Je vhodný na akútne obtiaže, ktoré sa prejavujú nachladnutím, virózami, bolesťami v krku, kašľom, kýchaním. Obsah tvoria štyri čínske bylinky.
 
Nápoj čínskych mudrcov
90 % tejto zmesi tvorí sušená Slzovka obecná. Na rozdiel od iných produktov vyrábaných z tejto divokej trávy, do Nápoja čínskych mudrcov sa slzovka najprv varí, suší a melie na prášok. Bežnejšie je jej praženie, napríklad Hatomugi čaj, ale tento spôsob prípravy má opačné účinky ako pri varenej. Užívaním takéhoto čaju dochádza k zahrievaniu organizmu bez vylučovania odpadových látok. Je vhodný pre vegetariánov a makrobiotikov. Pre väčšinu populácie je žiadúcejšie ochladzovanie horúčosti, ktorá vzniká dnešným životným štýlom. Odvádza vlhkosť, vylučuje hlien, odstraňuje blokády a vylučuje toxíny, ktoré sú následkom látkovej premeny a majú tendenciu usádzať sa v našich organizmoch. Výrazne posilňuje slezinu.
Je dobré popíjať ho ráno namiesto kávy. Naštartuje naše telo.

Nápoj piatich hviezd
Obsahuje „Bylinku nesmrteľnosti“. Takto v Číne nazývajú listy Gynostemmy, ktorá je hlavnou zložkou Piatich hviezd. Účinky Gynostemmy sa podobajú
kortikosteroidom. Ale na rozdiel od nich majú prírodný pôvod. Podľa TČM ochladzuje horko žalúdka a čriev, tlmí zápaly, rozpúšťa vlhký hlien, posilňuje pľúca a skľudňuje ducha. Má detoxikačný účinok.
Preto je dobré popíjať ho cez deň a večer.

čínský čaj

Nápoj z pravého ženšenu
Ženšen je považovaný za nebeský a zároveň ľudský. Ako liečivo sa používa koreň, ktorý sa dokonca aj podobá na človeka. Pravý horský ženšen sa už vyskytuje v prírode málokde, preto sa pestuje na záhradách. V tomto konkrétnom nápoji je použitý biely ženšen. Ten posilňuje vrodenú energiu. Má celkovo stabilizačný vplyv na človeka. Pomáha prekonávať únavu, zvyšuje koncentráciu, vytrvalosť, urýchľuje hojenia, posilňuje metabolizmus atď.
Ženšen je jeho hlavnou zložkou .

Nápoj nebeskej víly
Najdôležitejšou zložkou tohto čaju je takzvaný „horský liek“ alebo„Divoký jam“. Pokoreň tejto rastlinky sa suší a melie. Slúži na hormonálnu terapiu. Je vhodný pre osoby, ktoré užívajú akékoľvek syntetické hormóny. Či už ide o hormonálnu antikoncepciu, kortikoidy, hormóny štítnej žľazy. Podľa názvu by to mohlo vyzerať, že je určený  ženám. Užívať ho môžu ale aj muži. Dlhodobé používanie bystrí zrak aj sluch.