Drobnosti ktoré zútulnia vaše auto

Osviežovače vzduchu
 
Klasické voňavky, zavesené na spätnom zrkadielku, nepatria k bezpečným, štýlovým a hlavne ani povoleným doplnkom v aute. Po prvé vám vadia vo výhľade. Z tohto istého dôvodu, vás za nich môžu pokutovať i policajti. Vyhláška totiž jasne uvádza, že v zornom poli vodiča, sa nesmú nachádzať žiadne rušivé predmety. Na trhu však existuje množstvo lepších alternatív. Jednou z nich, sú voňavky, ktoré si pomocou háčika, pripevníte priamo na mriežky ventilátora. Dostanete ich vo všakovakých podobách. Niektorú sú nenápadné a elegantné, iné zas napríklad v tvare zvierat.

dodávka
 
Nálepky
 
V ponuke obchodov s tovarom pre motoristov, nájdete stovky rôznych nálepiek. Na výber máte interiérové aj exteriérové verzie. Podobne ako v prípade osviežovačov vzduchu, si ich nikdy neumiestňujte na čelné sklo, ale ani na spätné zrkadielka, či bočné okienka.
 
Mini vysávač
 
Ručný vysávač, ktorý funguje na tužkové baterky, vám neskutočne uľahčí život. V aute nezaberie veľa miesta a keďže váži zopár gramov, nemusíte sa obávať ani vyššej spotreby. Ak si sedadlá, alebo podlahu zašpiníte, máte tento čistiaci prístroj vždy po ruke a nemusíte míňať peniaze na vysávače, ktoré sa nachádzajú na čerpacích staniciach.

navigace
 
Držiaky
 
Podľa zákona, nesmite počas jazdy telefonovať, ale taktiež držať mobilné zariadenie. Držiak na mobil, je preto veľmi praktickou pomôckou. Ak potrebujete na rýchlo poslať smsku, alebo vybaviť hovor,  vyhnete sa pokute a šoférovanie bude bezpečnejšie.
 
Svetlá navyše
 
S vonkajšími svetlami veľmi neexperimentujte. Niektoré z nich totiž nie sú povolené. V prípade interiérových svetielok však môžete upustiť fantázií. Veľmi praktické sú napríklad malé LED svetlá, ktoré prilepíte na podlahu. Ak bude chcieť spolujazdec počas jazdy niečo vyhrabať z tašky, alebo nájsť v prednom priečinku, slabé svetlo žiadnym spôsobom neoslepí vodiča.