Fermentovaná ryžová voda pôsobí na vlasy ozaj zázračne!

Okrem rastu vlasov, mnoho žien trpí ich vypadávaním a lámaním. Skončíme vyskúšaním množstva výrobkov na starostlivosť o vlasy, či už ide o šampóny, séra, masky na vlasy a podobne. Ale čo keby sme vám povedali, že teraz máme riešenie na boj proti lámaniu?
Tajomstvo leží u žien z vnútrozemia juhozápadnej čínskej dediny Huangluo. Ženy v tejto starobylej čínskej dedine majú vlasy až 1,4 metra. Používajú fermentovanú ryžovú vodu na umývanie a vyživovanie vlasov po celé stáročia a je považovaná za takú účinnú, že táto obec je označovaná ako „Long Hair Village“.

japonka.jpg

Čo je to fermentovaná ryžová voda?
Ryžová voda je priesvitná kvapalina, ktorá zostane po uvarení ryže. Namiesto toho, aby sa táto magická kvapalina odviedla preč, udržujte túto vodu stranou pri izbovej teplote na jeden deň, kým nebude kvasená. Nechajte ju ochladiť,  pridajte niekoľko kvapiek éterických olejov a použite ju na umývanie vlasov. 
Výhody fermentovanej ryžovej vody:

rýže.jpg

Zabraňuje pádu vlasov
Ryžová voda má osem zo životne dôležitých aminokyselín. Niet divu, že robí zázraky, aby sa zabránilo pádu vlasov prirodzeným spôsobom. Ryžová voda je tiež plná vitálnych vitamínov, minerálov a antioxidantov. Vitamín B dodáva pevnosť, vitamín C pomáha produkovať kožný maz, ktorý hydratuje pokožku hlavy a vitamín E zabraňuje padaniu a lámaniu.
Dodáva silu
Aminokyseliny okrem toho, že ponúkajú rast, tiež poskytujú silu, ktorá udržiava problém rozštiepených koncov na uzde. Pravidelné používanie fermentovanej ryžovej vody pomáha obnoviť hodnoty pH vlasov, čím zvyšuje elasticitu a zdravie v každej oblasti.
Poskytuje lesk
Fermentovaná ryžová voda je bohatým zdrojom vitamínu E, o ktorom je známe, že mení poškodené vlasy na jemné, hodvábne vlasy.
Bojuje proti lupinám
Lupiny sú ďalšie nepríjemné problémy s vlasmi, ktoré muži a ženy chcú odstrániť. Biele lupiny spôsobujú nepríjemné pocity a svrbenie pokožky hlavy. Vlasová pokožka postihnutá lupinami spôsobuje nezdravé vlasy, ktoré sú náchylnejšie na lámanie a pád vlasov. Voda z kvasenej ryže je schopná bojovať proti týmto hubám, ktoré lupiny spôsobujú.