Jeseň prináša slnečné lúče, ktoré nás občas zradia

Jeseň vie byť aj nádherná, o tom niet pochýb. Krásne babie leto so sebou niekedy prináša aj horúce dni plné slniečka, popadaného farebného lístia na zemi a počasia stvoreného na trávenie času vonku. Mnoho ľudí, možno aj vy, práve toto obdobie podceňuje a neraz sa stáva, že sa ráno zobudíte s bolesťou hlavy, hrdla, či plným nosom. Napadne vás chrípka, ktorá v tomto teplom slnečnom počasí nie je nič príjemné. Aká najlepšia prevencia proti tomu existuje?

podzim

  1. Uvedomenie– musíte si uvedomiť, že hoci slnečné lúče sú na dotyk horúce a príjemné, od zeme už sála chlad a je veľmi jednoduché ochorieť. Taktiež fúka studenší vietor. Stačí, že sa vám vyhrnie tričko, vietor vám ofúkne spotený chrbát a choroba je na svete.
  2. Oblečenie– naozaj nepodceňujte toto na oko horúce počasie a nechoďte von len v tričku. Ak neviete, kedy sa vrátite domov, vždy majte so sebou bundu, alebo sveter, pretože večery už bývajú chladné.
  3. Holé členky– už nie najnovším, ale stále trendom si vyššie džínsy, pri ktorých máte odkryté členky. Možno si hovoríte, že je to smiešne, ale najväčšia zima ide práve od zeme. Skúste aspoň v chladnejšie dni tieto džínsy obmedziť, dať si vyššie ponožky, alebo silonky.

čaj

  1. Vitamíny– príjem vitamínov sa týka každého obdobia, nie len toho jesenného, ale práve v tomto čase, kedy si vaše telo musí zvykať, že už nie je leto a vy to tak úplne nechcete akceptovať, majú chrípky zelenú a vy by ste sa mali mať na pozore. Vitamíny môžete prijímať v rôznych tabletkách, kapsulách, avšak najúčinnejšie a najlepšie je to priamo prostredníctvom ovocia a zeleniny.
  2. Pozor na vietor– ak sa na jeseň ochladí, cítite to najmä keď fúka vietor, pretože aj počas teplých slnečných dní je už vietor omnoho chladnejší a silnejší. Ak vonku fúka silný vietor, nezabudnite na čiapku, alebo aspoň čelenku. Hanbiť sa naozaj nemusíte, prvoradé je vaše zdravie a verte mi, že zápal ucha nie je nič príjemné.