Keď potrebujete zmenu

Stereotyp. Zabíja životný elán. Ak máte každý deň rovnaký, presne viete, čo vás čaká, s najväčšou pravdepodobnosťou sa začnete nudiť. Stratíte chuť do života.
Proti stereotypu sa dá bojovať. Zmenou. Poznáme zlaté pravidlo: “zmena je život“. Preto je veľmi dôležité nájsť si záľuby. Koníčky. Striedať činnosti, stretávať sa s rôznymi ľuďmi, nechať občas na nich, aby vymysleli program. Raz to môže byť turistická vychádzka spojená s piknikom v prírode. Inokedy kultúrna akcia, či už koncert, alebo divadelné predstavenie, kino. Inokedy môžete zorganizovať párty u seba doma, alebo navštevovať priateľov a rodinu.

počítač

Jednoducho mať sa na čo tešiť. Nielen raz za rok na dovolenku. Ale často, pretože iba to vám zabezpečí, že nuda do vášho života cestu mať nebude.
Veľmi dobrá zmena je prerábanie vášho bývania, preto.

Niekedy môžete zmeniť len maličkosti, dokúpite doplnky alebo vymaľujete steny na inú farbu. Takisto je pekné, keď napríklad začnete pestovať izbové kvety, mnohí muži sú vášniví kaktusári, ženy zas uprednostňujú kvety kvitnúce a pekných tvarov. Keďže kvetov nikdy nie je dosť, vaša zbierka sa môže stále rozširovať, každý nový kvietok vás poteší. Budete sa vo svojom príbytku cítiť lepšie.

oslava

Občas treba urobiť radikálny poriadok vo veciach. Vyčistíte tak energie v byte, budete mať v skriniach viac priestoru na nové oblečenie, čo vám isto prinesie mnoho radosti. Takže staré, nenosené, poškodené veci nekompromisne odstráňte. Nemusíte zrovna vyhadzovať, môžete darovať, či už známym, alebo charite. Urobíte tým radosť niekomu inému a zároveň uspokojíte seba.
Raz za čas pocítite túžbu zmeniť svoj príbytok radikálne. Uvidíte niekde pekne zariadený byt a zatúžite po zmene aj v tom vašom. Nebráňte sa tomu. Nový nábytok, podlahy, nová kúpeľňa, to všetko vás poteší a budete sa tešiť domov.