Krém na oči

Počas starostlivosti o pleť a aplikovania pleťových produktov nemôžeme zabúdať aj na oblasť v okolí očí. Či už vás trápia tmavé kruhy pod očami, opuchnuté viečka alebo vrásky, so správnou starostlivosťou dokážete tieto problémy zmierniť, ba dokonca aj úplne odstrániť. Na takúto starostlivosť poslúži krém na oči s aktívnymi látkami, ktoré dokážu rozjasniť očné okolie, vyhladiť ho, či pomôcť, aby oči odpuchli. Krémov na oči je na trhu veľmi veľa a každý si dokáže vybrať ten pravý, zameraný práve na to, čo ho trápi.

vankusiky pod oci

Očný krém je dôležité začať používať už od kedy začíname pozorovať prvé prejavy vrások, pretože práve na očiach a v ich okolí sa začínajú objavovať prvé znaky starnutia. O túto oblasť je nevyhnutné sa starať aj kvôli tomu, že koža je v oblasti očí veľmi tenká a tým pádom aj náchylnejšia na poškodenie. Dôležité je podotknúť, aby ste na okolie očí nepoužívali bežný krém, ktorý používate aj na pleť alebo telový krém. Taktiež by ste to nemali s očným krémom ani príliš preháňať a aplikovať ho zbytočne veľké množstvo.

očný krém

Keďže oči sú obzvlášť citlivé, treba si dávať veľký pozor na to, čo aplikujeme do ich blízkeho okolia. Radšej neexperimentujte a čítajte poriadne odporúčania na obaloch produktov. Niektorým ľuďom môžu určité aktívne ingrediencie spôsobiť alergické reakcie, preto ak po aplikácií krému začnete pociťovať svrbenie, či pálenie, okamžite si ho umyte. Nikdy si žiadny krém ani iný produkt nedávajte priamo do očí, ak na ňom vyslovene nie je napísané, že je na takéto použitie vhodný. Okrem toho pri očných krémoch rovnako ako pri každom inom kozmetickom produkte platí, že ho nekombinujeme s inými účinnými látkami, s ktorými by sa nemusel zniesť. Pri očných krémoch je toto pravidlo asi najdôležitejšie, pretože oči sú veľmi senzitívnym orgánom a zlá alergická reakcia, či iné zranenie môžu spôsobiť slepotu alebo iné poškodenie zraku.