Kupujte iba certifikované meniče napätia.

Ak radi cestujete na chatu, ktorú máte niekde na odľahlom mieste bez prístupu k elektrickej energii, tak určite využívate menič napätia. No ak takéto zariadenie ešte nepoznáte, je najvyšší čas si ho zaobstarať. Ide o prístroj, ktorý vašu autobatériu premení na elektrickú zásuvku akú máte doma. Využitie takejto vyrobenej zásuvky je naozaj široké. Môžete tak využívať bežné elektrické spotrebiče ako rýchlovarnú kanvicu, žehličku, stolnú lampu. Iste niekoho poteší niekde v lese aj práca na počítači či notebooku, alebo pozeranie TV. Ak ste na chate, práce je tam určite vyše hlavy, takže využitie určite nájde okružná píla alebo nejaké čerpadlo na vodu. O využití chladničky v letných mesiacoch asi nemusíme nikoho presviedčať. Dobre vychladené pivo z chladničky je pre niekoho základ celej dovolenky.

karaván

No využívanie všetkých týchto vymožeností si žiada zakúpenie kvalitného meniča napätia. Takýto menič musí spĺňať mnohé kritéria, bez ktorých by neprešiel prísnou povinnou certifikáciou. Preto si dávajte pozor na nekvalitné podobné produkty a nakupujte v overených e-shopoch, ktoré ponúkajú certifikované bezpečné produkty. Ak máte záujem o menič napätia 12V na 230V 5000W Menicnapatia, nehľadajte najlacnejšiu ponuku, ale zamerajte sa na kvalitu. Ide predsa o zariadenie, ktoré môže vážne ohroziť aj vaše zdravie alebo život.

kempovanie

Takéto zariadenia musia spĺňať predpísané ochranné kritéria. Patria sem teplotná ochrana, prepäťová ochrana alebo ochrana proti skratu na výstupe. Vďaka týmto ochranným prvkom nedôjde k prehriatiu zariadenia, ktoré sa automaticky vypne pri prekročení povolenej teploty. Taktiež sa nemôže stať, aby ste zapojili opačne póly na batérii. Veľmi praktický je indikátor slabej batérie, ktorý vás upozorní, ak je napätie batérie pod určitou hodnotou. Ak by ste totiž vybili svoju autobatériu úplne, nebudete mať elektrický prúd a svoje auto už ani nenaštartujete.