Nenechajte sa zničiť!

Nervózni ľudia sú nepríjemní. Nikomu však do hlavy nevidíme a nevieme čo sa skrýva za jeho aktuálnym správaním. Stres môže byť zapríčinený prácou, školou, rodinou, atď. Vyhnúť sa mu je často ťažké, no keď už to na nás príde je čas nastaviť si správnu psychohygienu.

tým

•Pohyb má zázračné účinky. Prechádzka lesom dobre vplýva na naše zmysli a my pokojne môžeme nechať odfúknuť všetky naše trápenia. Ranný beh nám dôkladne prečistí hlavu a deň začne s úsmevom na tvári. K tomu robíme niečo dobré aj pre naše fyzické zdravie.

•Ergo terapia alebo terapia prácou je veľmi účinným liekom. Všetko si vyžaduje svoj protipól, teda ak pracujete v kancelárii potrebujete manuálnu prácu a zase naopak. Skvelou voľbou sú antistresové omalovánky, loptičky, hra s deťmi, krížovky alebo niečo čo vás baví.

•Smútok neprežívajte osamote, ale vyhľadajte spoločnosť, ktorá vám je príjemná a môžete sa jej zdôveriť. Padne vám kameň so srdca a možno dostanete dobrú radu na riešenie problémov. Samota nie je dobrým spoločníkom, stav skôr zhorší ako pomôže.

stresy

•Nájdite stratené sebavedomie tým, že si kúpite niečo nové alebo pôjdete večer von. Spravte niečo bláznivé aby ste znovu nadobudli pocit, že žijete. Smiech lieči a vraj aj predlžuje život. Smejte sa veľa a výdatne.

•Doprajte si spánok a regeneráciu v podobe wellnesu, dovolenky či zájdite na ryby. Vyhraďte si čas na seba, každý má na to právo. Práca počká, pretože duševné zdravie je prednejšie. Nechajte šéfa nech sa aj na hlavu postaví a vyberte si všetky dni voľna, ktoré vám ostali a choďte napríklad do hôr. Zaslúžite si to.

pomoc

•Nepodľahnite alkoholu, nikotínu a prejedaniu. Viac vám to uškodí. Radšej sa vrhnite na čerstvé ovocie a zeleninu. Jednou čokoládou tiež nič nepokazíte. Pite veľa vody a nápoje slaďte medom. Má priaznivé účinky na naše zdravie.
Keď bude najhoršie, spomeňte si, že každý sme výnimočný a ešte máme tomuto svetu niečo dať. Nenechajte sa podceňovať a ak trpíte strašiakom zvaným depresia nebojte sa priznať vášmu okoliu. Nie je to hanba a niekto vám môže zachrániť život.