Netflix je skvelý,… ale na Slovensku zatiaľ nedominuje

Pokiaľ sa zaujímate o novú technológiu vôkol seba, pravdepodobne i vy zastávate názor, že sledovanie programov a filmov štýlom klasických TV staníc zostáva zastaranou formou, ktorá už pre moderných divákov nie je dostatočne atraktívna. Tento spôsob sledovania má totiž inovatívnejšiu konkurenciu s bohatším obsahom a predovšetkým menším obsahom reklám v podobe služieb ako Netflix či Amazon Prime Video.

youtube

Je to také jednoduché a praktické. Miesto povedzme 60 – 100 kanálov máte jednu aplikáciu, v ktorej však nájdete bohatý obsah v podobe mnohých filmov a seriálov. Predovšetkým tých aktuálne trendových a obľúbených, ale i v podobe viacerých klasík. V jednej aplikácii máte po ruke prevažne tie najzaujímavejšie a najpopulárnejšie filmy spolu so seriálmi, ktoré pozeráte formou online. A výber je len na vás, nemusíte sa spoliehať na konkrétny čas a ani trpieť nespočetné množstvo dlhých reklám. A povedzme si na rovinu, je lepšie mať jednu aplikáciu s tou najlepšou ponukou filmovej zábavy, ktorá sa navyše pravidelne aktualizuje a rozširuje, než 60 TV programov, na ktorých nedávajú dohromady nič. Veď to asi poznáte.

ovladač

Každopádne i napriek tomu slovenskí užívatelia i naďalej v ešte stále pomerne vysokej miere využívajú predovšetkým tú klasickú cestu a to sledovanie TV staníc.

animace

Je totiž pravda, že poskytovatelia digitálnej televízie takisto disponujú určitými inováciami, akými sú napríklad archív a pretáčanie či nahrávanie. A je takisto pravda, že Netflix je najpopulárnejší zatiaľ v USA, pričom i väčšina z ponuky filmov a seriálov sú zatiaľ len v anglickom jazyku. Myslím si tak, že obyvatelia Slovenska ešte nie sú dostatočne informovaní a ešte tu nenastala tá správna mánia pre internetové televízie. Myslím si, že by to chcelo len väčšiu reklamu a informovanosť, následne ponuku v našom alebo českom jazyku, no a behom pár mesiacov by táto Netflix mánia nastala i v našej krajine. To by však bolo klincom do rakvy pre poskytovateľov súčasných set top boxov, digitálnych antén, ale i pre súčasné TV stanice.