O vašu dobrú kondíciu sa postará pravidelný sex

Pravdepodobne nie je potrebné rozpisovať, že sex je príjemným a uvoľňujúcim pôžitkom. Nie je to však len samotná rozkoš, čo sa radí k jeho oceniteľným stránkam, ale takisto fakt, že dokáže pozitívne vplývať na naše telesné a psychické zdravie. V neposlednom rade je to akt, čo dokáže okoreniť partnerský život a robiť ho ešte viac zaujímavým.

Hlavne ak k sexu prichádza pravidelne. Čo sa ale niekedy ľahko povie, no v skutočnosti dokáže byť napríklad únava, stres, ochorenie alebo znížené libido dôvodom, že na túto príjemnú a potrebnú činnosť skrátka nemáme náladu a ani silu. V súčasnosti sú preto stále populárnejšie prírodné prípravky, čo vám dodajú potrebný elán a nie sú viazané lekárskym predpisom. Túto možnosť poskytuje viagra shop.

romantika. sex

Vráťme sa ale k tomu, aké blahodárne účinky so sebou pravidelný sex vlastne prináša.

Jeden z pozitívnych účinkov bol už tak trochu spomenutý. Kvalitný styk dokáže byť tým najlepším prostriedkom k rýchlemu odbúraniu stresu a k poklesu nervozity. To je zároveň dôvod, prečo ide tiež o prevenciu pred ochorením, akým je napr. zvýšený krvný tlak, riziko infarktu a takisto môže byť účinnou prevenciou pred depresiami.

Je takisto preukázané, že zmienená činnosť posilňuje imunitný systém, následkom čoho nie je ľudské telo náchylné podliehať ľahším ako aj vážnejším ochoreniam a podmienkam, ktoré so sebou prináša vonkajšie prostredie. U mužov ide zároveň o prevenciu pred nebezpečnou rakovinou prostaty.

žena, vášeň

K neželaným problémom u dospelých ľudí sa radí aj znížené libido, resp. znížená chuť na sex, čo síce nie je vážnym zdravotným ochorením, ale určite ani niečím, čo by sme uvítali radi. A práve pravidelne kvalitný styk sa dokáže postarať o to, že sa nám tento stav bude zďaleka vyhýbať. Tým pádom zabránime aj veci, akou sú príliš živé erotické sny, ktoré sú síce príjemné, ale vedia byť zahanbujúce.