Päť najkrajších a najfotogenickejších miest na Slovensku, o ktorých ste možno ani len netušili

Zámerné sú vynechané miesta ako Vysoké Tatry, aj keď určite je to TOP miesto, no už toľkokrát fotené a opozerané, že v zozname piatich naj sú úplne iné názvy.
 

vysoké tatry

  1. Klin – Slovenské Rio de Janeiro

Obec Klin nájdeme na Orave. Nad obcou Klin sa týči socha Ježiša Krista, taká ako majú v Rio De Janeiro alebo v Lisabone. Socha je vytvorená miestnym majstrom a je treťou kópiou brazílskeho Krista . Ma výšku 9,5 m a jej hmotnosť je  23 ton. Stojí na vrchu Grapa, na ktorý sa dostanete krásnou prechádzkou. Z hora uvidíte Oravskú priehradu, Námestovo, Roháče a dokonca susedné Poľsko.
 

  1. Haluzice – Haluzická tiesňava

Každým rokom sa rozrastá a ponúka krásne vodopády a okolitú prírodu. Cez tiesňavu nevedie žiadna oficiálna turistická značka. Prechádzka nie je vôbec náročná. Tiesňava stále pracuje a neustále sa prehlbuje a mení. Vznikla činnosťou  potoka, ktorý si razí cestu cez skaly.
 
hrad

  1. Drážovský kostolík – kostol sv. Michala

Ide o románsky kostol, ktorý stojí na skalnatom kopci nad mestom Nitra. (konkrétnejšie nad jej mestskou časťou Drážovce). Dostanete sa k nemu po zelenej značke. Je postavený na lúke, ktorá je „odseknutá“ bralom. Je to naozaj pekný „spot“ pre fotografov.
 

  1. Súľovské skaly

Sa nachádzajú asi 10 km od obce Bytča. Sú veľmi vyhľadávanou lokalitou pre turistov. Samotná turistika v Súľovských vrchoch je zážitok, no takisto tam pribudla jedna atrakcia, a to konkrétne v obci Súľov, kde sa na skaly môžete pozrieť z diaľky, cez zrakovú pyramídu. Je to drevený ihlan na kopci. Orientačným bodom pre výlet je obec Súľov a parkovisko za poštou. Hore sa dostanete cca za 20 minút. Ten výhľad bude stáť za to.
 

  1. Chmarošský viadukt – železničný most pri Telgárte

 
V malebnom prostredí Horehronia, neďaleko obce Telgárt leží pozoruhodná stavba. Tehlový železničný most postavený v 30. rokoch minulého storočia, tvorení deviatimi oblúkmi. Most je skutočnou dominantou okolia a vidieť ho pekne od cesty, takže ho nemôžte prehliadnuť. Už keď ste tam, tak si dajte výlet na Kráľovú hoľu.