Prečo vypínať elektroniku počas búrky?


Elektronika je dnes všade okolo nás. Vo vlakoch si viete nabiť telefóny, notebooky a dnes už dokonca aj v mestskej hromadnej doprave v Bratislave sú konektory na nabíjanie telefónov. Len, aby sme neostali bez telefónu. Lebo to bude snáď pre nás POHROMA.

bouřk

Preto sa nám zdá neobvyklé a priam sa tomu bránime, aby sme vypínali naše elektronické zariadenia počas búrok. Veď čo sa také hrozné môže stať? Ja vám to hneď objasním, že čo také hrozné sa môže stať. V rámci bezpečnosti by sme ich mali vždy vypnúť. A už vôbec by sme nemali pobehovať po vonku so zapnutým telefónom, notebook či tabletom. Okamžite, keď zahrmí ho treba vypnúť.
Možno vám už váš známy niekedy spomínal, že počas búrky mu odišli všetky spotrebiče. A už tu máme prvý PROBLÉM, ktorý môže vzniknúť v súvislosti s nevypnutými elektrickými zariadeniami. Jednoducho sa po náraze blesku do vášho domu POKAZIA. A to nie je sranda, pretože ak napríklad akurát zapínate práčku, keď v tom vám udrie blesk do domu… a vy padnete na zem, pretože táto elektrinu z blesku, potriasla aj vás.

Ak sa chcete vyhnúť potraseniu alebo odchodu všetkých vašich spotrebičov do večných lovíšť, nezabúdajte počas búrky vypnúť všetky vaše spotrebiče. OCHRÁNITE TÝM SVOJU PEŇAŽENKU, ALE AJ SVOJE ZDRAVIE. Samozrejme, takéto veci sa dejú aj keď máte hromozvod. Pretože aj také výhovorky som už počula, že keď mám hromozvod nemôže sa mi predsa nič stať. No môže a tu hľa máme príklad.
S elektronikou by sme nemali zachádzať len tak ľahkovážne, pretože sa nám to môže ľahko vypomstiť. HOVORÍ SA SÍCE, ŽE ČLOVEK JE PÁN TVORSTVA, ALE NAD ELEKTRINOU LEN MÁLOKTO Z NÁS VYHRÁ. To by sme už veľmi veľa chceli. Nad elektrinou asi nikdy nebudeme páni.

bouřka

Elektrina je potrebná pre človeka a už by sme si bez nej asi nevedeli predstaviť plnohodnotný život. Nevedeli by ste si prečítať ani tento článok a ja by som ho ani nenapísala bez elektriny. Nič by nefungovalo. Nemohli by sme telefonovať, svietiť si, ale ani jedlo chladiť, či zohrievať. Strašne veľa vecí sa dá robiť len s elektrinou a v dnešnej dobe je to oveľa citeľnejšie ako voľakedy.