Slúchadlá: pomoc pri ich výbere

Občas sa stáva, že v obchode alebo v práci počujeme hudbu, ktorá sa nám nepáči a vyvoláva v nás negatívne asociácie. Alebo niekedy chceme proste len ticho. Hlavne v situáciách, keď to nie je úplne možné a zvuky mesta k nám doliehajú zo všetkých smerov. Nami preferovaná hudba môže byť únikom z tohto sveta a slúchadlá sú najlepším spôsobom, ako toho efektívne dosiahnuť.

plastika

Rozdelenie
Kôstkové
Sú malé a veľmi dobre sa zmestia do vrecka. Môžete si ich tým pádom zobrať na každé miesto. Zaplatíte za ne veľmi málo, čomu zodpovedá aj nízka kvalita tónov a neschopnosť plne izolovať okolité zvuky. Aj napriek tomu sú v spoločnosti najviac používaným modelom.  
Štupľové
Jedná sa o kompromis medzi profesionálnym vybavením a prijateľnou cenou. Podobajú sa na kôstkové slúchadlá, sú taktiež dobre skladné, obsahujú však nástavec, ktorý zabezpečuje veľmi dobrú úroveň izolácie.

Športové
Ako už názov napovedá, sú vhodné pre akčnejší typ ľudí. Pevnejšie držia v uchu, na druhú stranu sú však menej pohodlné a rozhodne nie sú odporúčané pre tých, čo si potrpia na kvalitu.
Veľké oblúkové
Do tejto kategórie spadajú najdrahšie a najkvalitnejšie kusy. Vďaka ideálnym izolačným a zvukovým vlastnostiam ich používajú ich aj profesionálni hudobníci. Cena sa odvíja od materiálu, z ktorého je vyrobený náušník. Najčastejšie sa jedná o kožu, koženku alebo plast, vo výnimočných prípadoch môžu byť aj textilné.
Headsety

sluchátka

Nazývame ich aj hernými slúchadlami. Kvôli zabudovanému mikrofónu ich využívajú prevažne hráči tímových online hier a tí, čo chcú cez ne telefonovať. Aj pri tomto type je zvuk profesionálny, sú však menej skladné a pomerne krehké.
Bezdrôtové
Zatiaľ posledná technická inovácia v tejto oblasti. Vďaka nej sa už nemusíte obťažovať s káblom, od prehrávača Vás môže deliť pokojne aj stena. Batériu modelu však treba pravidelne dobíjať a s narastajúcou vzdialenosťou sa znižuje kvalita prenosu.