Spomaľte starnutie pleti

Jemná, hladká a vypnutá pleť je znakom mladosti. Nemusí to byť len prioritou mladosti a aj dámy v staršom veku môžu mať pružnú, pevnú a hladkú pokožku. Ak viete ako si udržať dostatočne pružnú pleť máte vyhraté a ak nie, čítajte ďalej.
Kolagén a elastín sú základnými prvkami v koži, ktoré zodpovedajú za jej pružnosť. Telo si tieto látky produkuje samé. Vekom sa ich tvorba znižuje a koža začína ovísať a tvoria sa prvé vrásky.
Kolagén môžete do organizmu doplniť formou výživových doplnkov stravy. Vyberajte si natívny kolagén, ktorý sa do tela lepšie vstrebe. V opačnom prípade z prijatej dávky váš organizmus využije len minimum.

tvář

Aby ste pleť vypli a zabránili jej ovísaniu vsaďte aj na kozmetické prípravky s obsahom kolagénu. Nemusíte sa ale zameriavať len na ten. Siahnuť môžete aj po prípravkoch s obsahom kyseliny hyalurónovej, ktorá zaistí v koži dostatočnú vlhkosť. Hyalurón dokáže nasiaknuť až 1 000 násobok tekutín, takže vyplní prázdne medzibunkové miesta v pokožke a vyplní ju. Vaša pleť bude dostatočne hydratovaná. Ďalším plusom kyseliny hyalurónovej je, že zlepšuje produkciu kolagénu a zároveň je zdrojom vlhkosti pre jeho správne fungovanie.

Ďalšou zložkou, na ktorú by ste sa mali zamerať je kaviár. Extrakt z tejto látky je bohatým zdrojom vitamínov, minerálov a ďalších živín, ktoré regenerujú kolagén, spevňujú elastínové väzby a udržujú pleť zdravou. Zároveň zlepšuje obranyschopnosť kože pred UV lúčmi, zmierňuje tvorbu pigmentu a zachytáva voľné radikály.

starší žena.jpg

Kozmetická starostlivosť o pokožku
Aby ste sa zbavili ovisnutej kože na tvári môžete sa podrobiť rôznym kozmetickým procedúram.
Intenzívne pulzné svetlo – novinka vo svete anti-agingu. Pulzné svetlo prenikne do hlbších vrstiev kože a slabo ju zahreje. Toto teplo postačuje na to, aby sa kolagénové a elastínové vlákna zmrštili čím sa pokožka vypne.
Laser – o liečbe laserom ste už isto počuli. Laser prenikne do pokožky a spustí v nej regeneračné procesy čím sa reštartuje aj tvorba kolagénu.