Sympatické a praktické bývanie s posuvnými dverami

Z hľadiska interiérov a miestností by sme v nejednom prípade ocenili akýkoľvek spôsob či riešenie, ktoré by šetrilo miestom a doprialo nám v miestnosti zdanie väčšieho priestoru. Logicky sa to dotýka hlavne miestností menších rozmerov. Takéto riešenie však nemusí mať akúsi nezvyčajnú formu, takisto nemusí ísť o znúdzecnosť, ale o celkom bežný a čoraz známejší variant v podobe umiestnenia dverí s posuvným otváraním.
Biele dvere

Je totiž pravda, že dvere s klasickým otváraním si pýtajú priestor navyše, respektíve pri ich otváraní musíme počítať z hľadiska priestoru s určitou rezervou. To však neplatí v prípade posuvných dverí, ktoré navyše môžu byť zhotovené z moderných materiálov, čoho dôkazom sú sklenene dvere http://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/, ktoré okrem iného zahrňujú aj tento čoraz žiadanejší a miestom šetriaci spôsob otvárania.
· Ten neoceníte iba v prípade menších priestorov, ale takisto ide o zaujímavé dizajnové oživenie či elegantne pôsobiaci prvok väčších ako aj menších interiérov.
Pootvorené dvere, žena stojí za dverami

Z praktického hľadiska však ešte zostaňme v situácii z pohľadu menších miestností, kde posuvný systém otvárania ponúka očakávanú funkciu dverí, avšak bez vyššie zmienenej potreby myslieť na zbytočný kus priestoru navyše. Konkrétny priestor nebude stiesnený a vzniknuté miesto možno ešte dokážeme využiť iným spôsobom, prípadne v ňom ponechať túto voľnejšiu atmosféru.
· To platí konkrétnejšie tiež pre kúpeľňu, toaletu alebo malú predsieň.
· Sklenené prevedenie je navyše z pohľadu kúpeľne odolné voči vode a vlhkosti.
Samotné otváranie je pritom zaujímavou a návykovou lahôdkou. Stačí obyčajný pohyb ruky a priestor máte okamžite otvorený. Ide o komfortný pocit, ktorý si o chvíľu zamilujete.
Posuvné dvere zo skla, exteriér
· Pohyb dverí je veľmi hladký a tichý.
Ich inštalácia sa takisto väčšinou nestretáva s takým rádiusom, ako napr. v prípade drevených dverí, ale ide o pomerne elegantný priebeh bez hlučných či ďalších inak náročných rekonštrukcií.