Terasa ktorú využijete aj v zime

Terasa nepochybne patrí ku každému domu, či chatke. Je to miesto, kde si môžeme posedieť pri rannej káve, opekať s priateľmi, alebo organizovať rodinné oslavy drobnou nevýhodou otvorených terás je, že sú počas chladnejšej časti rok takmer nevyužiteľné. To sa dá ale veľmi ľahko zmeniť. Koniec koncov, kto by nechcel aj v zim sedieť s horúcim čajom a pozorovať zasneženú krajinu okolo seba? Samozrejme v absolútnom pohodlí a tepľúčku.
zkosená střecha
Je vám už pravdepodobne jasné, že budeme hovoriť o zakrytí terasy. Spôsobov, ako to urobiť existuje mnoho. My sa však pozrieme na využitie sklenených posuvných dverí v kombinácií so sklenenými stenami. Sklo sa na terasu hodí najlepšie. Nepriehľadné priečky, by totiž z tohto priestoru vytvorili už niečo iné.
skleněné posuvné dveře
Zaskliť terasu napadne asi mnohým. Problémom však je, že sa takýto priestor počas leta, zemní na skleník, v ktorom len ťažko vydržíte sedieť. Tento problém sa dá samozrejme vyriešiť správnou orientáciou na dané svetové strany, tienením a dostatočným vetraním. Najjednoduchšie však bude, ak sklenené steny skombinujete so spomínanými posuvnými sklenenými dverami. Tie môžete kedykoľvek otvoriť, alebo naopak zavrieť. Dvere vám navyše nezaberú žiadny priestor navyše, pretože sa budú zasúvať do strán. Môžete ich umiestniť iba na jednu stranu, no pokojne i na všetky. Takto budete vedieť svoju terasu v lete takmer úplne otvoriť a v zime zavrieť.

V prípade takéhoto využitia sklenených dverí, siahnite po závesnom systéme ich upevnenia. Ide o lištu s koľajničkou, ktorá sa upevní na vrchnú časť pevnej steny. Dvere sa do nej pomocou špeciálneho systému zavesia. Ak ich teda zavriete, splynú s ostatnými stenami a nebudú zaberať žiadne miesto navyše.

Pri zasklení terasy a sklenených dverách, použite kalené bezpečnostné sklo. To ochráni váš príbytok pred neželanými hosťami. Taktiež voľte priečky a dvere z viacerých vrstiev skla, z dôvodu dobrej izolácie.