Tipy a rady pre zdravé vlasy, ktoré musíte vedieť!

Žena. Stvorenie, ktoré dokáže nájsť nedostatky a nedokonalosti v momente, keď sa postaví pred zrkadlo a zbadá tam svoj odraz. Týka sa to aj žien, ktoré sú sebavedomé a prijali sa také, aké sú. Ženské pohlavie však na sebe stále dokáže nájsť niečo, čo by sa dalo zlepšiť, zdokonaliť.

foukání

Vlasy sú otázkou najmä genetickou. Pokiaľ vaša mama, či babka mala krásne, husté vlasy, je pravdepodobné, že ich budete mať aj vy. Niekedy sa však genetika nemazná a nepridelí žene práve pevné a husté vlasy. Nie je na tom ale nič zlé. Každá žena je krásna, bez ohľadu na to, aké vlasy zdobia jej hlavu.

Nie je dôležité, či máte vlasy husté, riedke, jemné alebo suché. Dôležité je, aby boli zdravé a vyživované. A práve preto sa skúste sústrediť nie na to, aké hrozné vlasy máte, ale na ich starostlivosť. Zahoďte predsudky, či obavy a buďte vďačné za také vlasy, aké máte. Telo reaguje na to, čo sa odohráva v mysli. Pokiaľ začnete myslieť pozitívnejšie a nebudete sa stále zhadzovať, bude to mať dobrý účinok.
Medzi základnú starostlivosť o vlasy patrí ich umývanie. Jemnejšie a redšie vlasy sa rýchlejšie mastia, preto ich ženy zvyknú umývať raz za dva dni, niekedy aj každý deň. Zvoľte si šampón, ktorý napomáha objemu a zároveň zabráni ich masteniu. Ak máte vlasy suché, zvoľte šampón proti suchým a lámavým vlasom. Výber je na vás.

černé vlasy

Taktiež zvoľte správnu kefu, či hrebeň, ktorý vlasy netrhá a neničí. Češte ich pomaly a šetrne. Existuje veľké množstvo olejčekov, vodičiek a masiek na vlasy, ktoré podporujú ich rast a hydratujú ich. Siahnite po niektorej z nich a nájdite si svojho favorita.

Môžete navštíviť lekáreň a vybrať si z veľkého množstva vitamínov na rast a podporu vlasov. Teplo je to, čo vlasy ničí a štiepi. Preto skúste obmedziť fénovanie, alebo inú tepelnú úpravu. Ak je však u vás takáto tepelná úprava nutná, siahnite aspoň po prípravkoch, ktoré chránia vlasy pred teplom. Taktiež je dôležité vlasy pravidelne strihať, respektíve podstrihávať. Ak si na to netrúfate vy, navštívte kaderníctvo.

dlouhé vlasy

Existuje množstvo návodov na zdravé a krásne vlasy. Jediný správny si však musíte vytvoriť vy, pretože nik iný nepozná vaše vlasy tak dobre, ako vy.