Úsporné LED reflektory: Kvalitné osvetlenie väčšej plochy alebo exteriéru

Ak sa zameriame na osvetlenie väčších priestorov a môžeme mať na mysli tiež exteriér, musíme siahnuť po efektívnych svietidlách. Doporučeným prvkom je v takomto prípade reflektor, pričom dnes sa tešia popularite najmä úspornejšie LED reflektory https://www.ledprodukt.sk/59-led-reflektory. Prakticky táto modernejšia technológia vo forme úsporných diód postupne nahradzuje tú halogénovú a tieto konkrétne prvky nie sú výnimkou. O tom svedčí aj súčasný trh s osvetlením, na ktorom začína dominovať práve úspornejší a ekologickejší princíp.
V prípade reflektorov je však doporučeným základom už vopred vedieť, respektíve mať premyslené, za akým účelom a kde ho vlastne plánujeme využiť. Tým pádom sa konkrétnejšie orientovať na vlastnosti ako výkon a svietivosť.Svietiace reflektory.png
Z tohto hľadiska súčasný trh ponúka spravidla možnosti reflektorov do 100 W. V situácii, ak ide o LED, sympaticky pôsobí fakt, že v porovnaní s halogénovými predchodcami spotrebujú o cca 50 až 80 % menej elektriny, čiže čo sa týka úspory, moderný led reflektor túto otázku vyrieši aj pokiaľ vyberiete silnejšiu alternatívu. V tomto smere za zmienku určite stojí aj jeho životnosť odhadovaná až na 50 000 hodín žiarenia (orientačne). Následne máte na výber klasické 230 V alebo v prípade nízkejo napätia 12-24 V modely. Technológia LED ale ponúka tiež detailnejší výber z hľadiska farby svetla, kedy opäť záleží najmä na vás a na tom, kde a za akým účelom chcete reflektor pravidelne využívať.
V skutočnosti poznáme viacero typov reflektorov
A to už zmienené LED, ďalej napríklad stojanové či prenosné alebo so štíhlym dizajnom SLIM.Svetlo, žiara.jpg

  • Prakticky všetky tieto typy navyše dokážu byť obohatené o senzor, ktorý sa dá nastaviť na automatické zhasnutie vo vami prednastavenom čase. To je výhodou najmä pri nočnom osvetlení, ale aj v akejkoľvek situácii, kedy si potrebujete oddýchnuť alebo nebudete práve doma. Vďaka senzoru sa reflektory zhasnú v presne stanovený čas.