Veštenie z kariet

Ak ste fanúšikovia ezoteriky, alebo ste jednoducho zvedavý, ponúkame vám spôsoby, ako si môžete vyveštiť v kľudne sami doma. Existuje rada príkladov, od tých pre začiatočníkov až po náročnejších zvedavcov.
Poznáme tarotové, cigánske, anjelské, žolíkové… Samozrejme prvé tri z príkladov sú prvotne určené na túto oblasť záujmu. Spájajú sa s nimi celé návody a výklad ich symbolík. Popri iných formách veštenia nás môžu sprevádzať aj dodatočné tabuľky alebo  kryštály.
No my máme pre vás prichystaný postup, ako si vyveštiť aj bez kúpy ezoterických pomôcok. Tento výklad je prispôsobený kartám žolíkovým.

karty

Postup:
V prvom rade karty zamiešajte. Karty rozložte do oblúku alebo vejára rukou ,ktorou píšete. Pre jednoduchú odpoveď áno/nie si vyberte jednu kartu. Odpoveď sa určí podľa výberu pozitívnej alebo negatívnej karty, aleboosoby, od ktorej závisí budúcnosť zodpovedanej otázky.
Pre zložitejší výklad, predpokladá sa, že by malo ísť o presnejší, sa potom vyberajú tri. Prvá značí minulosť, druhá prítomnosť a tretia budúcnosť. Ak sa snažíte o niečo hlbší výklad, pokladajte kartám otázku tak, aby vám mohla vyjsť pestrejšie odpovedať.

Rozsiahlejší výklad si potom môžete prispôsobiť svojej požiadavke alebo kategórií. Môžete si vyložiť aj niekoľko kategórií naraz.
Zábavnou formou môže byť stručný výklad. Zamiešajte karty a v polke ich predeľte. Následne vyčítajte význam vrchnej karty.
Rozhodujúce môže byť aj to, ako karty usporiadate. Na internete, v knihách sa ukazuje veľmi veľa spôsobov, ako je možné karty aranžovať. Nemusí to byť iba vejárik alebo oblúk, ale aj stĺpce alebo kôpky. Napomáha to práve k presnejšej odpovedi a ako to danému človeku vyhovuje.

věštění

Základný výklad kariet:
Kráľ– autorita, dôležití muži v živote (otec, manžel, milenec…)
Kráľovná– dôležité ženy v živote (matka, manželka, milenka…)
Žolík-nové začiatky alebo udalosti
Sedmička– podstatné je čakanie
Osmička– pohyb, zmena
Deviatka- prekvapenie,
Desiatka– cestovanie
 
Kára- finančná prosperita /zem
Kríže- všetky typy komunikácie /oheň
Piky- označuje dôležitú udalosť /vzduch
Srdcia-emócie a láska /voda
Ak by ste mali záujem o hlbšie spoznávanie seba samého, prípadne veštenie budúcnosti, obráťte sa radšej na tarot alebo inú formu kariet. Výber je mnohoraký a s presne určenými kartami sa dá veštenie o niečo zjednodušiť, keďže svoj význam majú viac-menej ustálenejší.