Vhodné pánske bežecké topánky

Tak ako každý iný šport, aj beh vyžaduje vhodné vybavenie, v ktorom tenisky zaberajú centrálne miesto, ktorých  výber by sa mal riešiť veľmi zodpovedne. Inak, namiesto dobrého, riskujete poškodenie seba. Výber tenisiek je teraz jednoducho obrovský, ale na behanie stojí za to pozerať po špeciálnych bežeckých teniskách. Líšia sa od všetkých ostatných s nasledujúcimi parametrami:

fitnes

  1. Prítomnosť špeciálnych  vložiek je mimoriadne dôležitá pri behu, to znamená, že je schopná absorbovať zaťaženie nárazom. Venujte pozornosť špeciálnym vložkám v päte podošvy alebo špičky.  Flexibilita a mäkkosť podrážky a hornej časti prednej časti tenisky. Tuhosť vrchu je prípustná len v päte. Vďaka gume, obzvlášť stabilnej voči opotrebeniu, tieto vložky zvyšujú trvanlivosť podrážky v mieste, kde je hlavná záťaž.
  2. Priedušný materiál . Na beh, nemôžete použiť koženú športovú obuv alebo tenisky z iných veľmi priedušných materiálov.
  3. Asymetrické usporiadanie šnurovania . V ideálnom prípade by šnurovanie malo byť umiestnené bližšie k vnútornej strane chodidla.
  4. Odnímateľná stielka . Ak je to potrebné alebo nepotrebné, stielka by sa mala zmeniť na ortopedickú. Okrem toho, tenisky už dávno prestali byť len športový atribút.

jogging
Obchody ponúkajú širokú škálu modelov a štýlov a cena závisí od povedomia o značke. Avšak mnohí, aby sa ušetrilo pri nákupoch, používajú špeciálne ponuky stránok kupónov, napríklad vďaka unikátnym propagačným kódom , napríklad v obchode Asos, môžete ľahko zladiť pár podľa svojho vkusu. A čo by sa malo brať do úvahy pri výbere bežeckej obuvi? V prvom rade je dôležité správne určiť veľkosť. Predpokladá sa, že bežecká obuv by sa mala vziať o jednu veľkosť väčšiu. Pri pokuse sa uistite, že medzi palcom a špičkou tenisky zostali aspoň 3 milimetre. Najlepšie je vyskúšať si tenisky večer, keď sú nohy už unavené. Značky špecializujúce sa na tenisky pre profesionálnych bežcov majú serióznu vedeckú a technickú základňu a vyvíjajú rôzne modely, pričom zohľadňujú typ nohy športovca. Najlepšie je poradiť sa s trénerom na túto tému, aby ste správne určili váš typ a vybrali najvhodnejšiu obuv.