Viac pohody, menej stresu

Koľkokrát vo svojom živote ste počuli vetu, že zdravie je naozaj vždy prvoradé? A koľkokrát ste sa toho aj držali? Je jasné, že niekedy je to oveľa ťažšie, ako by ste si mysleli, no väčšinou naše zdravie prehliadame a nesústredíme sa na to, čo by sme naozaj chceli. Vždy si svoje telo uvedomujeme len vtedy, keď s ním niečo nie je v poriadku. Keď je všetko okej, tak sa nezamýšľame nad tým, že by sme mali jesť viac ovocia a zeleniny. Je jasné, že keď máte teploty, už vám teda ovocie a zelenina nepomôžu, vtedy vám pomôže už len to, keď sa budete potiť a potiť a potiť.
 
masáž

Zdravie však nie je len o vašej fyzickej stránke. Nesmiete zabúdať aj na zdravie duchové, ktoré je veľmi často podceňované.
 
Ako sa starať o duchovné zdravie je však veľmi ťažko povedať. Aj keď by ste možno chceli, aby boli veci okolo vás oveľa lepšie, musíte sa starať aj o vašu dušu, pretože aj keď máte zlý pocit, jednoznačne by ste mali myslieť na to, že pre seba musíte urobiť všetko, čo chcete. Duchovno je naozaj niečo, čím by ste sa mali zaoberať, ale každý sa o to musí starať sám a každý musí urobiť všetko preto, aby sa cítil psychicky dobre.

zelenina
 
Pracovať na duševnom zdraví je však proces, a na to si musíte vždy pamätať, aj keď možno nemáte pocit, že by ste s tým mali niečo urobiť.
 
Ak je to, čo vám robí dobre, hlavne meditácia, tak prečo by vám niekto mal zakazovať, aby ste to robili? Ak vám robí dobre čítanie a máte pocit, že je to vaša forma terapie, asi by ste to mali robiť. Všetko, čo robí vášmu telu dobre, je pre vás naozaj vhodné. Všetko, čo robí dobre vašej hlave a vášmu telu, je však len na vás. A vaše rozhodnutie sú pre vás skutočne dôležité. Niekomu však postačí k úplnej pohode len dobrý spánok. Tak to skúste a uvidíte. Zamerajte sa hlavne na pohodu. To je niečo, čo teraz chýba každému. Trochu pohodičky a menej stresu.