Všestranný pomocník

Sódu bikarbónu, ako drobný biely prášok, nemusíme žiadnej dobrej gazdinke asi predstavovať. Takmer každá ma aspoň jeden balíček kúpený doma v zásobe na pečenie. Vďaka nej sú koláčiky také nadýchané a vdušné. Avšak sóda bikarbóna Sirka je skvelým pomocníkom nie len v kuchyni. Sódu bikarbónu využijete v domácnosti takmer všade. Nahradí vám plno čistiacich, ale aj kozmetických výrobkov vo vašej domácnosti. Vďaka sóde bikarbóne ľahšie odstránite vodný kameň, mastnotu, hrdzu, ale aj zápach a pot. Okrem toho, že sódu bikarbónu môžete použiť do pračky proti vodnému kameňu, alebo ju použiť pri čistení armatúr a vodovodných kohútikov, taktiež ju môžete použiť ako skvelý dezodorant, ktorý nemá žiadne vedľajšie účinky na váš organizmus.

pomocník v domácnosti

Stačí si jemne navlhčiť prsty a potrieť sódou bikarbónou miesta, kde sa najviac potíte. Okrem toho, že zneutralizuje váš pot a budete sa potiť o niečo menej, zneutralizuje aj zápach, ktorý pot takmer vždy sprevádza. Mnohým po celodennom nosení topánok smrdia ponožky, alebo topánky. Hlavne tie, ktoré sú menej kvalitné alebo sú vyrobené zo syntetických materiálov. Vďaka sóde bikarbóne sa už nikde nemusíte obávať vyzutia ani doma ani na návšteve.

sóda proti vodnému kameňu

Stačí si nasypať trochu bieleho prášku do topánky, alebo ponožky, a ponožky či topánky už nikdy viac nebudú zapáchať. A čo je na tom všetkom najlepšie je, že sóda bikarbóna takmer nič nestojí a pritom nahrádza dosť veľkú časť čistiacich či kozmetických výrobkov. V eko drogérii Sirka môžete kúpiť 1kg balenie už za 2 eurá a takéto balenie vám vydrží naozaj veľmi dlho. Okrem toho znížením používania chemických a kozmetických prostriedkov, pomôžete nie len vášmu telu a zdraviu, ale aj okoliu a prírode. Objavte preto aj vy skvelé účinky sódy bikarbóny, ktoré si určite ihneď zamilujete. A minimálne polovica vašich čistiacich prostriedkov skončí v koši.