Výhody PS4 oproti Xbox One

1.       VIP hry – Obrovská a zároveň najväčšia výhoda hernej konzoly PlayStation 4 voči konkurenčnej konzole Xbox One, ktorá v drvivej väčšine rozhoduje o siahnutí práve po tejto konzole. Sú to exkluzívne hry, ktoré sú špeciálne vyrábané len a jedine pre PlayStation 4, čiže ani pre Xbox One no ani pre ostatné platformy, ako napríklad PC. Svoje exkluzívne kúsky má samozrejme aj Xbox One ako napríklad HALO, Forza Horizon, Quantum Break, Gears of War alebo Sunset Overdrive. Je ich habadej. Avšak exkluzívne kúsky hier patriace PlayStation 4 patria medzi úplnú špičku, medzi najlepšie hry ktoré boli kedy spravené. Jedná sa o Uncharted, Last of us, God of War, Until Dawn, Bloodborne a mnoho, mnoho ďalších. Množstvo hráčov si túto hernú konzolu iba z dôvodu, aby si tieto hry zahral a doprial si nimi poskytnutý fantastický zážitok.

herní konzole

2.       O niečo lepšia grafika –V tomto prípade nie je reč o porovnávaní posledných vydaných konzol Xbox One X a Playstation 4 Pro, keďže Xbox One X má momentálne z grafického hľadiska navrch nad všetkými konzolami, aké kedy boli vytvorené a spustené do predaja. Reč je o niečo starších konzolách, ktoré si môže viacero ľudí ľahšie dovoliť, keďže sú cenovo dostupnejšie. Klasické PS4 má oproti Xboxu One navrch ako aj v grafike, tak aj v dizajne. Z grafického hľadiska to môže byť pre niekoho ale zanedbateľnou záležitosťou, rozdiel by bol totiž viditeľný iba ak by sme mali obe konzole pripojené vedľa seba a naraz by sme na nich spúšťali tú istú hru.

playstation

3.       Rozšírenosť –PS4 je o niečo viac masovo rozšírené, preto je možné, že vaši priatelia budú vlastniť skôr PlayStation ako Xbox. V takom prípade by som ja osobne rozhodovanie medzi týmito dvoma konzolami dal bokom a prispôsobil sa väčšine, keďže konkurenčné konzoly medzi sebou vôbec nekomunikujú, čo predstavuje pre hráčov veľmi veľkú škodu.