Zápis zmeny sídla spoločnosti do OR.

Ak dnes podnikáte a ste konateľom alebo spoločníkom obchodnej spoločnosti tak viete, že všetky listiny súvisiace s podnikaním sú veľmi presne evidované. Táto evidencia spadá pod naše súdy, ktoré vedú aj verejný zoznam všetkých takýchto zmlúv, ktoré súvisia s obchodným menom a právnou formou podnikateľských subjektov. Tento verejný zoznam je známy pod menom Obchodný register.

súdny systém

V Ochodnom registri je zapísaných množstvo povinných údajov, ktoré súvisia s podnikaním. Sú to údaje ako obchodné meno, miesto a predmet podnikania, IČO, kto je konateľom spoločnosti a mnoho ďalších. No veľmi často sa tieto údaje aj menia. No zmeny vykonávané v Obchodnom registri majú presne stanovený postup a protokol, ktorý sa musí dodržiavať. Ak s tým ľudia zastupujúci obchodnú spoločnosť nemajú skúsenosti, je to pre nich komplikovaná záležitosť zaberajúca množstvo času. Ale ak potrebujete urobiť v Obchodnom registri zmeny dnes, tak je oveľa jednoduchšie si na to objednať služby externých spoločností, ktoré so zapisovaním zmien do Obchodného registra majú bohaté skúsenosti. A navyše viete, že všetko bude urobené profesionálne bez chýb. Pri pohľade na cenník takýchto služieb však musíte mať na pamäti, že ak by ste zmeny vykonávali sami, tak by ste boli povinný zaplatiť všetky potrebné poplatky. Takže navýšenie ceny externou spoločnosťou, ktorá vám zabezpečí zapísanie zmien, je naozaj minimálne.

podpis listiny

A aké zmeny si takto môžete nechať do Obchodného registra zapísať? Medzi najčastejšie zápisy patria rozšírenie a zúženie predmetov podnikania, zmena sídla spoločnosti a zmena obchodného mena spoločnosti. Ak sa mení konateľ, prípadne sa dohodnete na viacerých konateľoch, budete potrebovať uskutočniť zmenu konateľa spoločnosti. Týchto možných zmien je naozaj veľa, takže v prípade potreby kontaktujte odborníkov na tieto záležitosti, ktorí vám radi poradia a všetko potrebné vykonajú za vás.