Ako sa zbaviť akné cez noc

Ak ste sa opýtali väčšiny žien na to, čo ich najobávanejšia nočná mora súvisiaca s krásou, pravdepodobne si vyberú tú, keď sa prebúdzali s pupienkom na tvári, najmä deň pred dôležitým oficiálnym alebo spoločenským stretnutím. Niekoľko z vás už možno čelilo takejto dileme a cítilo sa bezmocne a snažilo sa ho dostať z vašej tváre.
Existuje pravdepodobne veľa spôsobov, ako sa zbaviť akné cez noc, pretože existujú dôvody pre jeho výskyt. Ako sa hovorí, „prevencia je lepšia ako liečba“ a v tomto prípade to nemôže byť pravdivejšie.

dívka s modrýma očima.jpg

Chemické riešenia problému s akné
Okrem preventívnych opatrení existuje aj niekoľko málo rýchlych riešení, ktoré vám pomôžu zbaviť sa akné cez noc , ako je napríklad použitie injekcií kortizónu (len pod prísnym dohľadom dermatológa) alebo protizápalového hydrokortizónového krému, z ktorých oba sú relatívne rýchle a účinné, ale zároveň pomerne drahé. Neodporúčali by sme ich na pravidelné užívanie, pretože časté a nadmerné užívanie kortizónu môže stenšiť pokožku, čo vedie k ešte horšiemu výskytu akné.
Ošetrenie pomocou esenciálnych olejov
Existuje pomerne málo éterických olejov na trhu, ktoré môžu pomôcť vašej koži bojovať proti baktériám spôsobujúcim akné . Asi najúčinnejší z nich je čaj z čajovníkov, ktorý sa získava z listov stromu Melaleuca alternifolia . Tea tree olej je veľmi účinný, pokiaľ ide o liečbu akné. Vzhľadom na jeho účinnosť sa však odporúča, aby ste olej pred aplikáciou na problémové miesta zmiešali s vodou (zvyčajne jedna lyžička oleja a deväť lyžičiek vody), najmä ak máte citlivú pokožku.

olejíčky.jpg

Zázračné účinky zeleného čaju
Kým trend zeleného čaju pomaly rastie po celom svete, väčšina z nich si je vedomá len výživových výhod, ktoré čaj poskytuje. Avšak, zelený čaj obsahuje tiež veľké množstvo flavonoidov a tanínov, ktoré pomáhajú znižovať zápaly spôsobené akné a zároveň tlmí ich rast.