Chcete zarobiť?

Keď začnete študovať informačné technológie, ľudia sa na vás začnú pozerať ako na „toho ítéčkara“ a krútiť nad vami hlavou. Áno, informačné technológie sú potrebné, ale niekto to ide študovať aj preto, že ho to baví a nielen preto, aby zarobil. Občas je to proste skutočne dôležité. Ja som vedel, do čoho idem, bol som ako jedno telo a jedna duša s každým počítačom, za ktorý som si sadol. Miestami to asi bolo až desivé, ale skutočne som tomu rozumel a nevidel som dôvod, prečo by som sa mal zaoberať niečím iným. Musím však povedať, že mi chýbalo niečo vlastné.

bitcoin na stole

… chcete si zarobiť…

Každý študent, ktorý nie je synom alebo dcérou bohatého podnikateľa, pociťuje nedostatok peňazí. Áno, môžete si vybaviť sociálne štipendium. Áno, môžete cez leto brigádovať iba na to, aby ste počas semestra mali z čoho žiť. Je to však skutočne vyčerpávajúce a verte tomu, že aj keď budete drieť celé leto v reštaurácii, nikdy nezarobíte toľko, aby ste boli so sebou naozaj spokojný. Ja som to tak vnímal. A preto som sa začal zaoberať kryptomenami. Videl som v tom naozaj veľký potenciál. Tak prečo by som to teda nevyskúšal?

hrad a bitcoin

… má to zmysel…

Vedel som, že je to niečo, čím sa ľudia v tejto chvíli zaoberajú skoro stále. Ale miesto toho, aby ma to demotivovalo som mal oveľa väčšiu chuť pracovať na tom. Začal som len tak zľahka s gpu miner. Vedel som, že musím mať cvik, aby som mohol mieriť na bitcoin, ktorý je takmer nedosiahnuteľný. Ale človek nejako začína a niekedy je naozaj fajn, keď začnete práve tým, na čo naozaj máte. Ja som si bol na istom, pretože som tomu rozumel po všetkých stránkach. A som vážne šťastný, že som sa nenechal odhovoriť ľuďmi, ktorí mi vraveli, že to nemá význam. Keby som ich počúval nebol by som tam, kde som práve teraz. A to je naozaj úžasné. Teraz mám prácu a peniaze po celý rok.