Fazuľa a jej účinky na zdravie človeka

Fazuľa predstavuje pokrm, ktorý rozdeľuje ľudí na dva tábory – buď ju milujete alebo nenávidíte. Mnoho ľudí žije v domnení, že fazuľa nášmu tráveniu spôsobí viac škody ako úžitku. Tento mýtus je však už dávno vyvrátený odborníkmi, preto sa jej konzumácie nemusíte obávať! Fazuľa má na naše zdravie blahodárne účinky. Je však dôležité ju pripraviť správne. Súčasne je tiež dôležité aj to, aký pokrm si vyberiete. Medzi tie zdravé alternatívy, ktoré sa začínajú dostávať do nášho jedálnička možno zaradiť fazulove brownies, na ktoré mnoho ľudí jednoducho nedá dopustiť.

brownies

Prečo sa oplatí dať fazuli na tanieri zelenú?

V dávnych dobách sa fazuľa netešila až takej veľkej obľube, akej sa teší dnes. V minulosti sa totižto považovala za jedlo pre chudobných. Bolo ju možné dopestovať pomerne rýchlo, človeka zasýti a ani na prípravu nie je náročná. Do tejto kategórie tiež patrili aj zemiaky alebo tekvica. Všetky spomenuté pokrmy v súčasnosti patria do kategórie tých zdravých. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, aké účinky má na vás konzumácia fazule? Má pozitívny vplyv hlavne na trávenie človeka. Podporuje správne fungovanie črevnej mikroflóry a súčasne aj ničí baktérie, ktoré môžu vášmu tráviacemu traktu uškodiť. Okrem toho predstavuje výbornú potravinu v prípade, ak sa snažíte schudnúť. Budete sa po nej cítiť nasýtený a nebudete mať neustále chuť na jedlo. Predstavuje tiež obľúbenú potravinu vrcholových športovcov, a to hlavne tých, ktorí sa zameriavajú na vytrvalosť, ako napríklad beh alebo bicyklovanie. Budete sa po nej cítiť ľahko, čo oceňujú hlavne tí, ktorí napríklad chodia behať dlhé trate. Okrem toho je tiež fazuľa plná vitamínov a minerálov, ktoré napomáhajú k zníženiu krvného tlaku a dokonca zabraňujú tomu, aby vaša pokožka starla. Fazuľa je tiež výborná alternatíva pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť konzumácii mäsa – je plná bielkovín a práve strukoviny by sme mali zaradiť na tanier v prípade, ak chceme konzumáciu mäsa obmedziť.

dortík

Výborné recepty z fazule

Fazuľa by na našom tanieri nemala chýbať. Jej častej konzumácie sa vôbec nemusíte obávať. Pripravíte z nej dokonca zdravé varianty klasických jedál. Ak budete mať chuť na sladké, vyskúšajte napríklad fazuľové brownies! Na stránkehttps://spolukstolu.podravka.sk/ nájdete recepty, pri ktorých fazuľu môže použiť a budú vám určite chutiť. Doprajte vášmu telu to najlepšie aj vy!