Myslite aj na kúpeľňu

Keď sme si s manželom pred tromi rokmi vyberali vlastné bývanie a hľadali svoj ideálny domov, tiež sme dali na prvý dojem, ktorý je pri každom rozhodovaní dosť dôležitý. Mám na mysli, ten pocit, keď viete, že je „toto“ to, čo chcete. Nech už ide o čokoľvek.

umývání

Spomínam si, že na každej obhliadke ma najviac vždy zaujala kúpeľňa. Nie ani to, či je v jednej miestnosti aj zároveň záchod, alebo je osobitne, no hlavne sme sa sústredili na to, či je tam sprchovací kút alebo vaňa… Bolo to pre nás dôležité, ako balkón. Zakrátko sme našli jednoizbový byt s obrovskou kúpeľnou, ktorú nám každý teraz závidí. Je priestranná, vojde sa tam práčka, stropný sušiak, je tam dokonca aj bidet a odsávanie. Ale máme iba sprchovací kút. Vtedy sme si to neuvedomovali, ale teraz je to menší problém. Máme dieťa a do kúta sa ledva zmestí vanička. Preto pri rozhodovaní, myslite aj na kúpeľňu.

Na jej veľkosť a rozmiestnenie a hlavne či chcete vaňu alebo sprchovací kút. Najlepšie je mať aj aj, ak vám to priestor dovolí. Myslím si, že kúpeľňa je druhá miestnosť po spálni, kde sa cítite najlepšie. Kde si môžete oddýchnuť a nabiť novú energiu. Mať vaňu je luxus. Teraz sa tento trend našťastie vracia, lebo si pamätám, že zrazu všetci chceli šetriť vodou a tak rušili vane… Aj my sme rozhodnutí, že si pri najbližšom prerábaní bytu, si doprajeme vaňu. Našťastie sa nám do kúpeľne zmestí a predstavu. Už teraz sa teším na domáci wellness vo vani, so sviečkami a príjemnou hudbou.

koupelna

Samozrejme pri výbere bytu alebo domu sa prihliadať na veľa iných kritérií, nie len to, či je v kúpeľni práve vaňa. Ale ak je už prerobené jadro, vymeniť to bude trošku náročnejšie. Či už časovo alebo finančne, čo je práve náš prípad.
Verím, že sa dáte na prvý dojem a vyberiete si dobre. My síce nemáme balkón, ale vieme si byt prerobiť podľa svojich predstáv. Veď budovať si vlastný domov je jeden z najkrajších zážitkov v živote.