Na jedno orosené nemusíte hneď do pivárne

Milovníci piva nám istotne dajú teraz za pravdu že dať si jedno orosené v pivárni s kamarátmi je niekedy tá najlepšia terapia na ubolenú dušu. Navyše je vedecky dokázané že pivo u muža spôsobuje oveľa menšiu agresivitu. Narozdiel od kávy ktorú do seba leje jeho manželka pri tom ako ho čaká že kedy zas príde. O Slovákoch je síce známe že nepohrdnú dobrou slivovicou alebo borovičkou no aj u nás sa nájdu kvalitné značky piva ako napríklad Šariš či Zlatý Bažant. Aj vďaka nim sa k nám postupne dostáva pivná kultúra a festivaly podobne ako je tomu u našich bratov Čechov naberajú na kvalite. A preto nikoho neprekvapí že aj u nás sa už nejaký ten rok pravidelne nejaký ten festival či deň otvorených dverí v pivovare organizuje. Každopádne ak aj vy nepohrdnete dobrým pivom tieto dve by ste nemali vynechať. Žena s pivom.jpg
 
Pivný festival v Prešove
Leto v Prešove už zopár rokov patrí pivnému festivalu ktorý sa pravidelne organizuje na prelome júla a augusta. Ako je zvykom u takýchto podujatí svojou účasťou poctia nielen miestne ale aj celoslovenské kapely a speváci. Nehovoriac o mulit-žánrovosti a tak si isto príde na svoje jednoducho každý. Samozrejmosťou tiež býva bohatý výber pív nielen zo Slovenska a Čiech. Ale svoje zastúpenie tu má aj Belgicko alebo Anglicko. Skrátka, každý správny pivár mieri v lete do Prešova.
 Jedno chladené orosené.jpg
 
DOD pivovaru Šariš
Čo by sme to boli za národ kebyže nám stačí jeden festival. Srdce pivovaru bije pre východ čo je aj škoda. Keďže dobré pivo je dobré pivo a nezáleží kde sa varí. To ale nič nemení na tom že už tiež niekoľko rokov organizuje pivovar deň otvorených dverí. Presnejšie povedané koná sa pravidelne prvú septembrovú sobotu. Každý kto má rad dobrú atmosféru a nevie kam s rodinou cez víkend by nemal rozhodne chýbať. Pretože na rozdiel od pivných festivalov sa tu môžete dozvedieť spolu s rodinou ako sa varí alebo stáča pivo do fliaš. A to neberieme do úvahy program nielen pre dospelákov ale nezabudlo sa ani na najmenších.