Viete akú má váš web hodnotu?

Populárnosť každého webu je merateľná. Tento údaj označujeme ako S-Rank seolight.sk. funguje to veľmi jednoducho, a to, že čím má daný web vyšší S-Rank, tým je jeho hodnota vyššia. Pýtate sa prečo je hodnota webových stránok dôležitá? Pretože priamo ovplyvňuje návštevnosť a tým pádom aj vaše zárobky.
Hodnota webu je meraná na základe algoritmov, ktoré však nie sú verejne známe. Ak k chcete zistiť ako sú na tom vaše stránky, na internete nájdete viacero platforiem, ktoré vám ho zobrazia. V tomto prípade je využívaná stupnica s bodmi od nula do desať. Čím vyššie číslo, tým vyššia hodnota webu.Stôl na ktorom je počítač, notebook, tablet a klávesnica.jpg
Ako teda zvýšiť hodnotu svojho webu?To je veľmi ťažká otázka, na ktorú sa aj veľmi ťažko odpovedá. Vo všeobecnosti, sú však za jedny z najdôležitejších faktorov, považované spätné odkazy. Počítajú sa najmä odkazy na relevantných webových stránkach, ktoré vedú na váš web. Istú rolu však zohrávajú aj odkazy odchádzajúce z vašich stránok. Vo všeobecnosti by sme mohli povedať, že základom dobrého hodnotenia, respektíve vysokej hodnoty, je kvalitná SEO optimalizácia. Ľudia, ktorí spoločne pracujú za notebookom.jpg

Význam jednotlivých hodnôt S-Ranku

  • 0 / väčšinou ide o novovzniknuté webové stránky.
  • 1/ toto hodnotenie by mal mať každý web, ktorý si stihol internetový prehľadávač takpovediac všimnúť. Ak má stránka túto hodnotu aj po dlhšom fungovaní, môžeme povedať že má minimálnu návštevnosť a nevytvára žiadne spätné odkazy.
  • 2 / ak na stránku zavíta i minimálny počet návštevníkov, nie je problém dosiahnuť túto hodnotu.
  • 3 – 4 / ide o významnejšie weby s dobrou návštevnosťou
  • 5 – 6 – 7/ najčastejšie ide o stránky so špecifickým a kvalitným obsahom, alebo tie zamerané na spravodajstvo.
  • 8 / dosiahnuť túto hodnotu už nie je tak jednoduché. Pre lepšiu predstavu SR 8 má napríklad hlavná stránka sociálnej siete Twitter.
  • 9 – 10/ takto vysokú hodnotu majú spravidla weby, ktoré takpovediac pozná každý. Hovoríme napríklad o stránkach ako je Youtube.