Viete akú má váš web hodnotu?

Populárnosť každého webu je merateľná. Tento údaj označujeme ako S-Rank seolight.sk. funguje to veľmi jednoducho, a to, že čím má daný web vyšší S-Rank, tým je jeho hodnota vyššia. Pýtate sa prečo je hodnota webových stránok dôležitá? Pretože priamo ovplyvňuje návštevnosť a tým pádom aj vaše zárobky.
Hodnota webu je meraná na základe algoritmov, ktoré však nie sú verejne známe. Ak chcete zistiť ako sú na tom vaše stránky, na internete nájdete viacero platforiem, ktoré vám ho zobrazia. V tomto prípade je využívaná stupnica s bodmi od nula do desať. Čím vyššie číslo, tým vyššia hodnota webu.Stôl na ktorom je počítač, notebook, tablet a klávesnica.jpg
Ako teda zvýšiť hodnotu svojho webu?To je veľmi ťažká otázka, na ktorú sa aj veľmi ťažko odpovedá. Vo všeobecnosti, sú však za jedny z najdôležitejších faktorov, považované spätné odkazy. Počítajú sa najmä odkazy na relevantných webových stránkach, ktoré vedú na váš web. Istú rolu však zohrávajú aj odkazy odchádzajúce z vašich stránok. Vo všeobecnosti by sme mohli povedať, že základom dobrého hodnotenia, respektíve vysokej hodnoty, je kvalitná SEO optimalizácia. Ľudia, ktorí spoločne pracujú za notebookom.jpg

Význam jednotlivých hodnôt S-Ranku

  • 0 / väčšinou ide o novovzniknuté webové stránky.
  • 1/ toto hodnotenie by mal mať každý web, ktorý si stihol internetový prehľadávač takpovediac všimnúť. Ak má stránka túto hodnotu aj po dlhšom fungovaní, môžeme povedať že má minimálnu návštevnosť a nevytvára žiadne spätné odkazy.
  • 2 / ak na stránku zavíta i minimálny počet návštevníkov, nie je problém dosiahnuť túto hodnotu.
  • 3 – 4 / ide o významnejšie weby s dobrou návštevnosťou
  • 5 – 6 – 7/ najčastejšie ide o stránky so špecifickým a kvalitným obsahom, alebo tie zamerané na spravodajstvo.
  • 8 / dosiahnuť túto hodnotu už nie je tak jednoduché. Pre lepšiu predstavu SR 8 má napríklad hlavná stránka sociálnej siete Twitter.
  • 9 – 10/ takto vysokú hodnotu majú spravidla weby, ktoré takpovediac pozná každý. Hovoríme napríklad o stránkach ako je Youtube.